Bronzer domowej roboty? To możliwe i bardzo proste!

Patrycja

Uroda

08.09.2019 23:52

Bronzer domowej roboty? To możliwe i bardzo proste!

Kosmetyki domowej roboty cieszą się coraz większą popularnością. Toniki, maski, szampony, a nawet kremy własnej roboty są idealnym rozwiązaniem dla osób, których skóra reaguje alergicznie na drogeryjne kosmetyki.

Zdjęcie Bronzer domowej roboty? To możliwe i bardzo proste! #1

Na korzyść kosmetyków domowej roboty przemawia wiele. Najważniejsze jest to, ze sama dobierasz składniki, wiesz, co znajduje się w kosmetyku i co nakładasz na swoją skórę, dzięki czemu łatwiej uniknąć reakcji alergicznej i niepotrzebnej chemii. Za dużo mniejsze pieniądze otrzymujesz kosmetyk równie dobrej jakości, odpowiadający Twoim potrzebom. Dzięki mnożącym się w internecie przepisom możemy wykonać już prawie każdy potrzebny nam kosmetyk.

Konturowanie twarzy budzi ogromne zainteresowanie wśród Pań w każdym wieku. Zapewnia nam możliwość ukrycia lub wyeksponowania poszczególnych części twarzy. Wraz z popularnością tej techniki wzrosła również cena kosmetyków przeznaczonych do konturowania. Niesamowity efekt trójwymiarowości możecie jednak osiągnąć w warunkach domowych, przy użyciu domowej roboty bronzera!

Zdjęcie Bronzer domowej roboty? To możliwe i bardzo proste! #2

Podajemy prosty przepis na eko bronzery w wersji sypkiej i kremowej. Wykonacie go ze składników, które na pewno znajdziecie w swojej kuchni.

Bronzer sypki

Przygotuj

  • Mąkę ziemniaczaną
  • Kakao
  • Cynamon
  • Gałkę muszkatołową

Odpowiednie proporcje musisz dobrać sama, produkt jest spersonalizowany i tylko od Ciebie zależy, jaki kolor bronzera otrzymasz. Metodą prób i błędów mieszaj składniki, aż uzyskasz optymalny, nie za jasny nie za ciemny kolor.

Zdjęcie Bronzer domowej roboty? To możliwe i bardzo proste! #3

Bronzer kremowy

Przygotuj

  • Mąkę ziemniaczaną
  • Kakao
  • Cynamon
  • Gałkę muszkatołową
  • Olej roślinny lub żel aloesowy

Przygotowujesz bronzer jak poprzednio i dodajesz do niego kilka kropli naturalnego oleju roślinnego lub żelu aloesowego. Olej lub żel dodawaj małymi porcjami, aż otrzymasz aksamitną, kremową konsystencję.

Zdjęcie Bronzer domowej roboty? To możliwe i bardzo proste! #4

Gotowe bronzery możesz przełożyć do pudełeczka po swoim ostatnim kosmetyku lub innego wygodnego pojemniczka. Teraz już tylko ciesz się kosmetykiem i bądź dumna ze swojej kreatywności.