Dzięki tym trikom komary będą trzymać się daleka. Sprawdź je!

Dzięki tym trikom komary będą trzymać się daleka. Sprawdź je!

Komary potrafią uprzykrzyć letnie wieczory i noce. Uciążliwe insekty, odpowiedzialne za swędzące ukąszenia, potrafią dopaść nas zarówno w domu, na balkonie, jak i w ogrodzie. Poznaj sposoby, jak się przed nimi bronić. Dzięki tym metodom skutecznie odstraszysz komary.

Zdjęcie Dzięki tym trikom komary będą trzymać się daleka. Sprawdź je! #1

Lampa owadobójcza

To urządzenia, które dzięki wytwarzanemu promieniowaniu UV-A przyciągają, wabia i eliminują komary. Lampy najczęściej zbudowane są ze specjalnej metalowej, drucianej kratki pod napięciem, która razi prądem, wlatujące do niej insekty. Inne zawierają lepki wkład, który wabi komary i uniemożliwia im wydostanie się na zewnątrz. To skuteczny i prosty sposób na pozbycie się niechcianych gości w naszym domu.

Moskitiera

Moskitiera, to gęsta siatka, która skutecznie zabezpieczy nasz dom przed komarami, muchami i innymi niechcianymi owadami. Możesz zamontować ją w oknach, drzwiach, a nawet zawiesić nad łóżkiem w postaci podwieszanego baldachimu z lekkiego materiału. Zapewni Ci to spokój w letnie noce i pozwoli zapomnieć o uciążliwych insektach.

Zdjęcie Dzięki tym trikom komary będą trzymać się daleka. Sprawdź je! #2

Kwiaty i zioła

Istnieje wiele gatunków roślin i ziół, których zapach odstrasza owady. Jednym z nich są popularne, doniczkowe kwiaty- pelargonie, które skutecznie odganiają komary. Zatem jeśli chcesz spędzić spokojny wieczór na balkonie lub tarasie, koniecznie postaw na nim kilka doniczek z tymi pięknie wyglądającymi kwiatami. Niektóre mocno pachnące zioła, dzięki wydzielanym przez nie olejkom eterycznym, także odstraszą natrętne owady. Mięta pieprzowa, bazylia, mirt i kocimiętka działają równie skutecznie.

Olejki eteryczne

Dzięki swoim intensywnym zapachom skutecznie odstraszą komary. Możesz sięgnąć po olejek waniliowy, cynamonowy, kokosowy, cytrynowy migdałowy, herbaciany lub walerianę. Skuteczną metodą będzie też wykonanie domowego sprayu z dodatkiem olejków eterycznych. Aby go stworzyć, wymieszaj szklankę żytniej wódki (250 ml) i 20 ml wybranego olejku. Miksturę dokładnie wymieszaj i przelej do butelki z atomizerem. Tak przygotowany spray pomoże pozbyć się komarów.

Patrycja

Polecane