Czy jesteś osobą wysoko wrażliwą? 5 cech, które o tym świadczą

Patrycja
Zdrowie
03.07.2020 18:12
Czy jesteś osobą wysoko wrażliwą? 5 cech, które o tym świadczą

Łatwo się wzruszasz i zdarza Ci się płakać bez powodu? Często czujesz się samotny i niezrozumiany przez innych? Porusza Cię piękno i dostrzegasz jego najmniejsze przejawy? Boli Cię niesprawiedliwość i krzywda innych? Te cechy świadczą, że możesz być osobą wysoko wrażliwą, jedną z zaledwie 15-20 % ludzi na świecie!

Zdjęcie Czy jesteś osobą wysoko wrażliwą? 5 cech, które o tym świadczą #1

Kim są osoby wysoko wrażliwe?

WWO, czyli wysoko wrażliwa osobowość- to termin wprowadzony do psychologii przez dr Elaine Aron, który określa osoby odbierające bodźce znacznie silniej niż inni. To cecha temperamentu, która sprawia, że osoby te reagują gwałtowniej na codzienne sytuacje, są bardziej podatne na zranienie, nadwrażliwe, silniej przeżywają stres i negatywne emocje. Ale potrafią także żyć pełnią życia, być bardziej empatyczni, wyczuleni na emocje innych, uważni i refleksyjni. Cechują się bogatszą wyobraźnią i samoświadomością.

Zdjęcie Czy jesteś osobą wysoko wrażliwą? 5 cech, które o tym świadczą #2

5 cech, które świadczą o tym, że jesteś osobą wysoko wrażliwą:

Jesteś wrażliwy na piękno

Kochasz sztukę pod każdą postacią. Muzyka, poezja i obrazy wzbudzają w Tobie wiele emocji. Często wzruszasz się na filmach, nieraz zdarzyło Ci się płakać, słuchając smutnej piosenki.

Zdjęcie Czy jesteś osobą wysoko wrażliwą? 5 cech, które o tym świadczą #3

Jesteś empatyczny

Bardzo przejmujesz się krzywdą i cierpieniem ludzi oraz zwierząt. Oglądanie wiadomości jest dla Ciebie bardzo trudne: katastrofy, wypadki i problemy innych szczególnie Cię martwią. Jednocześnie bardzo dobrze wczuwasz się w emocje i nastrój innych ludzi, potrafisz przyjąć czyjąś perspektywę.

Nie radzisz sobie ze stresem

Nie umiesz pracować pod presją, nadmiar obowiązków Cię przytłacza. Często się zamartwiasz i niepotrzebnie denerwujesz, jesteś pełen lęków i obaw. Zdarza się, że nawet najmniejsze problemy urastają do rangi wielkiej katastrofy.

Zdjęcie Czy jesteś osobą wysoko wrażliwą? 5 cech, które o tym świadczą #4

Lubisz być sam

Nadmiar bodźców i obecność innych Cię męczy i przytłacza. Często się wycofujesz i spędzasz czas w samotności. Cisza i spokój we własnym domu to najlepszy sposób na czas wolny.

Czujesz, że inni Cię nie rozumieją

Często masz wrażenie, że inni ludzie nie są w stanie Cię zrozumieć. Spotkania z innymi, rodzinne zjazdy, imprezy ze znajomymi są dla Ciebie udręką. Jednocześnie bardzo się przejmujesz tym, jak jesteś odbierany przez inne osoby.

Zdjęcie Czy jesteś osobą wysoko wrażliwą? 5 cech, które o tym świadczą #5

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną