Apteczka w podróży. Jakie leki zabrać na wakacje?

Patrycja
Zdrowie
30.06.2020 19:47
Apteczka w podróży. Jakie leki zabrać na wakacje?

Co powinno się znaleźć w wakacyjnej apteczce? Jakie leki i suplementy zabrać w podróż z rodziną? Z poniższego artykułu dowiesz się, co warto spakować i mieć pod ręką, podczas wakacyjnych wyjazdów.

Zdjęcie Apteczka w podróży. Jakie leki zabrać na wakacje? #1

Ważna część bagażu

Podczas pakowania na wakacyjny wyjazd, nie możemy zapomnieć o uzupełnieniu podręcznej apteczki. Podróżując z dziećmi musimy być przygotowani na wiele niespodziewanych sytuacji i wypadków. Aby uniknąć nieprzyjemności, warto zgromadzić najpotrzebniejsze leki oraz środki zaradcze i zawsze mieć je pod ręką.

Co powinno znaleźć się w wakacyjnej apteczce?

Przede wszystkim należy spakować regularnie stosowane przez nas leki. Pomocne będzie także przypomnienie sobie, co przydało się nam ostatnim razem lub jakie sytuacje spotkały naszych bliskich i co było wtedy najbardziej pomocne.

Zdjęcie Apteczka w podróży. Jakie leki zabrać na wakacje? #2

Wyposażenie apteczki

W apteczce powinny przede wszystkim znaleźć się leki na gorączkę, elektrolity, leki przeciwbólowe, na biegunkę, wymioty, alergie, poparzenia słoneczne (krem z filtrem i środki łagodzące oparzenia), pogryzienia przez owady (repelenty i maści łagodzące swędzenie i obrzęki), żele na obrzęki i stłuczenia, sól fizjologiczna.

Bardzo ważne jest posiadanie zestawu pierwszej pomocy na skaleczenia, urazy i otarcia, w którym powinny znajdować się plastry, bandaże, gaziki i opatrunki, środki dezynfekujące, woda utleniona. Przydadzą się środki do usuwania kleszczy, termometr, igła, czy agrafki.

Zdjęcie Apteczka w podróży. Jakie leki zabrać na wakacje? #3

Przemyślane pakowanie

Pakując wakacyjną apteczkę, zastanówmy się, gdzie jedziemy i jakie rzeczy mogą nam najbardziej się przydać. Inne środki zapakujemy w góry, a inne nad morze. Jeśli wybieramy się w podróż samochodem, możemy zabrać więcej rzeczy.

Przy podróży samolotem, ograniczmy się do najpotrzebniejszych elementów: warto wtedy sięgnąć po mniejsze opakowania i zamiast całych pudełek, zabierać pojedyncze blistry tabletek. Jeśli wybieramy się na wakacje z rodziną lub ze znajomymi, możemy spakować się do wspólnej, dużej apteczki, w której każdy znajdzie potrzebne rzeczy.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną