Syndrom martwych pośladków- o co w nim chodzi?

Katarzyna

Zdrowie

30.06.2020 21:44

Syndrom martwych pośladków- o co w nim chodzi?

Kanony kobiecego piękna co jakiś czas się zmieniają. Z okładek kobiecych magazynów spogląda na nas co jakiś czas modelka z obecnie modną fryzurą, w trendy makijażu czy w ubraniach must have. Zmienia się również obraz atrakcyjnej kobiety w kwestii figury i sylwetki. Jakiś czas temu pełne biusty były uważane za najbardziej atrakcyjne, przez co lekarze medycyny estetycznej mieli pełne ręce roboty. Czas ten jednak minął i obecnie „na czasie” są pełne, jędrne i krągłe pośladki.

Zdjęcie Syndrom martwych pośladków- o co w nim chodzi? #1

Nowe kanony piękna

W związku z tym teraz sporo pracy mają trenerzy personalni, jednak niektóre panie w tej sprawie również wspomagają się pomocą chirurga plastycznego. Filmiki pokazujące ćwiczenia na jędrne i pełne pośladki podbijają Internet. Najlepszym przykładem gwiazdy, która „oparła swoją karierę” na pupie jest Kim Kardashian. Modelka ta może się poszczycić sylwetką w kształcie klepsydry, która robi wrażenie.

Wiele kobiet nie może się jednak pochwalić takim kształtem pupy, dlatego starają się one poprawić jej wygląd poprzez odpowiednie ćwiczenia. Zdarza się jednak, że treningi są odkładane na jutro, pojutrze lub inny odległy termin. Mamy inne pilniejsze obowiązki na głowie lub po prostu brakuje nam motywacji i zapału do ćwiczeń. Niestety takie „odkładanie” treningu tej części ciała może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Zdjęcie Syndrom martwych pośladków- o co w nim chodzi? #2


Siedzący tryb pracy

W dzisiejszych czasach większość z nas sporą część dnia spędza w pracy, gdzie zazwyczaj siedzimy lub mało się ruszamy. Brak aktywności fizycznej w połączeniu z siedzącym trybem pracy może spowodować realne i poważne zagrożenie w postaci syndromu martwych pośladków.

Przypadłość ta jest również nazywana amnezją pośladków, która może wywołać bóle pleców, kolan lub bioder oraz problemy z utrzymaniem pionowej postawy ciała.


Syndrom martwych pośladków

Syndrom martwych pośladków oznaczą, że nasze główne mięśnie pośladkowe (a dokładniej mięśnie pośladkowe średnie) zaczynają nieodpowiednio pracować. Aby sprawdzić, czy ta przypadłość nas dotyczy, należy przed lustrem zrobić przysiad.

Jeśli nasze kolana skierowane są ku sobie, oznacza to, że wyżej wymienione mięśnie są bardzo osłabione. Jeśli nie chcemy zachorować na syndrom martwych pośladków, to powinniśmy zacząć ćwiczyć te partie ciała. Odpowiednie ćwiczenia np. przysiady sprawią, że mięśnie te się wzmocnią, przez co pupa będzie wyglądała pełniej i bardziej kobieco. Z biegiem czasu przysiady można wykonywać również z obciążeniem, co ładnie ją wymodeluje i zaokrągli.