Co zostanie otwarte 6 czerwca? Rząd znosi kolejne zakazy

Co zostanie otwarte 6 czerwca? Rząd znosi kolejne zakazy

W związku z polepszającą się sytuacją pandemiczną w Polsce, rząd postanowił znosić kolejne obostrzenia. Niedawno poinformowano, że od 30 maja nie będzie już obowiązywał nakaz noszenia maseczek pod warunkiem utrzymywania dwumetrowego dystansu. Premier Mateusz Morawiecki wraz z rządem postanowili jednak znieść kolejne obostrzenia. Zmiany wejdą w życie już 6 czerwca.

Zdjęcie Co zostanie otwarte 6 czerwca? Rząd znosi kolejne zakazy #1

Otwarcie siłowni, klubów fitness i basenów

Miłośnicy sportu mają się z czego cieszyć. Od 6 czerwca otwarte będą siłownie, kluby fitness i baseny, a także parki rozrywki. We wszystkich takich miejscach będzie jednak obowiązywał reżim sanitarny.

W miejscach związanych ze sportem będzie obowiązywała zasada utrzymywania dwumetrowego dystansu między ćwiczącymi oraz personelem. Konieczne będzie również dezynfekowanie rąk.

Wiele siłowni i klubów fitness upadnie

Badania przeprowadzone na zlecenie Polskiej Federacji Fitness wynika, że straty, jakie branża poniosła od początku lockdownu do początku czerwca są tak duże, że zdecydowana większość sportowych ośrodków zbankrutuje.

- Branża fitness została zamknięta jako pierwsza, pozbawiona 100 procent dochodów, a otwarcia doczeka się jako ostatnia. Jest jedną z najbardziej poszkodowanych sektorów gospodarki w Polsce. Przed pandemią Polska zajmowała 7. miejsce pod kątem całkowitej wartości rynku w Europie - mówił prezes PFF Tomasz Napiórkowski w rozmowie z money.pl.

Zdjęcie Co zostanie otwarte 6 czerwca? Rząd znosi kolejne zakazy #2

Co więcej, otwarcie klubów fitness 6 czerwca wcale nie oznacza, że Polacy tłumnie udadzą się do siłowni. Wiele osób wciąż obawia się zagrożenia związanego z koronawirusem. Miejmy jednak nadzieję, że z biegiem czasu, kiedy sytuacja będzie na tyle bezpieczna, że obawy związane z COVID-19, wrócimy do klubów fitness.

Co jeszcze zostanie otwarte 6 czerwca?

Zgodnie z zapowiedziami rządu, otwarte zostaną również kina, teatry, czy solaria. Jednak wiele kin i teatrów już deklaruje, że nie będą w stanie otworzyć swoich miejsc w tym właśnie terminie. Nie są jeszcze bowiem na to gotowi.

Agnieszka