Nowy trend w Internecie. O co chodzi z „rzepiarami”?

Nowy trend w Internecie. O co chodzi z „rzepiarami”?

Hitem ostatnich dni stały się sesje zdjęciowe wykonywane w polu rzepaku. Malownicze pola, pełne żółtych kwiatków, zostały docenione przez wiele polskich gwiazd i influencerów. Instagram i Facebook zostały zalane przez nowy trend! Czy Ty też masz takie zdjęcie i jesteś rzepiarą?

Zdjęcie Nowy trend w Internecie. O co chodzi z „rzepiarami”? #1

Rzepiary opanowały Internet

Rzepiara to nowe słowo stworzone na wzór popularnej jesieniary. Jesieniara, była hitem ostatniej jesieni, a słowo to zajęło drugie miejsce w plebiscycie Młodzieżowych Słów Roku 2019. Określała osobę, która ceni sobie spędzanie wieczorów w domu, przy dobrej książce, z kubkiem herbaty lub kakao, pod kocem, ubraną w grube skarpety i wełniany sweter. Rzepiara z kolei oznacza dziewczynę, która robi sobie zdjęcia na polu rzepaku, a następnie umieszcza je w social mediach.

Zdjęcie Nowy trend w Internecie. O co chodzi z „rzepiarami”? #2

Wiosenny trend w sieci

Zdjęcia w polach rzepaku stały się wiosennym hitem Internetu i od kilku tygodni zalewają media społecznościowe. Nowy trend podchwyciło wiele polskich gwiazd i instragramowych blogerów. Coraz więcej osób robi sobie zdjęcia na tle żółtych, kwitnących pól rzepaku. A czy Ty masz już za sobą taka sesję zdjęciową?

Zdjęcie Nowy trend w Internecie. O co chodzi z „rzepiarami”? #3

Dobre, bo polskie

Malownicze widoki, wiosenna, słoneczna pogoda, błękitne niebo, to przepis na udaną fotkę. Zdjęcie w rzepaku pięknie prezentuje się na profilu i wprawia internautów w wiosenny nastrój. Zwłaszcza, gdy zagraniczne wyjazdy i egzotyczne podróże nie są obecnie możliwe, wiele osób docenia sielskie, polskie krajobrazy. Sesja na łonie natury w obecnych czasach, wydaje się także bezpiecznym rozwiązaniem.

Zdjęcie Nowy trend w Internecie. O co chodzi z „rzepiarami”? #4

Jak zrobić zdjęcie w rzepaku?

Jeśli chcemy zrobić sobie zdjęcie w rzepaku, pamiętajmy, by nie zniszczyć upraw i nie narazić właściciela pola na straty związane z zadeptaniem roślin. Szukając odpowiedniego miejsca, stańmy na ścieżce przejazdowej lub miedzy. W ten sposób nie stratujemy roślin i nie zdenerwujemy rolników. Ustaw aparat pod odpowiednim kątem, uśmiechnij się i zrób sobie piękne, wiosenne zdjęcie!

Patrycja

Polecane