Afera w Trójce. Dziennikarz pokazał SMS od szefa stacji

Afera w Trójce. Dziennikarz pokazał SMS od szefa stacji
20Maj

W ostatnim czasie wiele się dzieje w jednym z polskich radiów. Mowa tu o radiowej Trójce. Koronawirus sprawił, że pojawiła się nowa odmiana znanej akcji #Hot16Challenge, która miała za zadanie zebrać dodatkowe pieniądze na walkę z koronawirusem. Udział w tej akcji wzięły takie osoby i artyści, jak Margaret, Zues, Dawid Podsiadło czy nawet sam prezydent Andrzej Duda. Kazik Staszewski również napisał piosenkę, która opisuje dzisiejszą sytuację w Polsce.

Kontrowersyjna piosenka

Swoją piosenką zatytułowaną „Twój ból jest lepszy niż mój”, Kazik wywołał sporą burzę w świecie muzycznym i politycznym. Słuchacze doszukali się w słowach piosenki odniesień do Jarosława Kaczyńskiego oraz jego ostatnich poczynań. Utwór ten stał się bardzo szybko hitem sieci oraz trafił na pierwsze miejsce listy przebojów w Radiowej Trójce. Niestety Kazik nie mógł długo cieszyć się wygraną, ponieważ strona, gdzie można było głosować na ten utwór, zniknęła, a następnie całe zestawienie zostało unieważnione.

Wsparciedla Kazika

Takie postępowanie od razu wzbudziło zainteresowanie mediów oraz innych artystów. Koledzy Kazika „po fachu” zaczęli bojkotować Polskie Radio Program III i w ramach protestu piszą, że nie życzą sobie, aby na antenie tego radia puszczać ich utwory i piosenki. W obronie Kazika stanęli m.in. Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło, zespół T. Love, Katarzyna Nosowska, Kayah czy Edyta Bartosiewicz.

Swój komentarz do tej sprawy wypowiedział również Piotr Metz, polski radiowy dziennikarz muzyczny oraz dyrektor muzyczny Radiowej Trójki. Znana dziennikarka, Monika Olejnik opublikowała video, na którym widać, że spotkała się ona z Piotrem Metzem, a on pokazał jej treść wiadomości, jaką otrzymał od Tomasza Kowalczewskiego, czyli obecnego szefa stacji. W wiadomości sms szef nakazał swojemu podwładnemu, aby ten usunął utwór Kazika z radiowej stacji.

Rezygnacji coraz więcej

Pan Metz w rozmowie z dziennikarką powiedział również, że zrezygnował z obecnego stanowiska i złożył wypowiedzenie. Do tego kroku skłoniła go obecna sytuacja związana z Panem Markiem Niedźwieckim oraz sms, jaki otrzymał. Uznał on, że nie jest w stanie biernie patrzeć na to, co się dzieje w tej stacji.

Wypowiedzenie z pracy złożyli również inni pracownicy m.in. Agnieszka Szydłowska, Hirek Wrona, Michał Olszański i Anna Gacek. Autor kontrowersyjnego utworu też odniósł się do tej sytuacji i zażądał, aby jego piosenka nie została już więcej razy dotwarzana w Radiowej Trójce.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja