To koniec klocków LEGO jakie znamy? Nowa strategia firmy

Patrycja
Newsy
05.05.2020 21:20
To koniec klocków LEGO  jakie znamy?  Nowa strategia firmy

Co sekundę na świecie sprzedawanych jest 7 zestawów klocków LEGO. Jedna z najbardziej znanych firm, produkujących zabawki, zapowiedziała, że popularne klocki nie będą już produkowane z plastiku. Duński koncern chce wytwarzać klocki z ekologicznej trzciny cukrowej. Skąd ta decyzja?

Zdjęcie Klocki Lego nie będą produkowane z plastiku. Nowa strategia firmy #1

Ekologiczne zmiany w znanej marce

Już w 2018 roku firma Lego informowała, że dąży do wprowadzenia zmian i chce zacząć wytwarzać swoje produkty z materiałów bezpiecznych dla środowiska. Wówczas, w ramach akcji Plants from Plants, na rynek trafiły pierwsze kocki wykonane z trzciny cukrowej. Klocki przedstawiające rośliny, drzewa i krzewy, niczym nie różniły się od standardowych wykonanych z plastiku, a opinie kupujących były więcej, niż pozytywne.

Zdjęcie Klocki Lego nie będą produkowane z plastiku. Nowa strategia firmy #2

Z czego będą produkowane klocki LEGO?

Marka postanowiła podtrzymać decyzję i stopniowo zaczęła rezygnować ze stosowania plastiku, podczas produkcji klocków. Firma zaczęła prowadzić próby różnego rodzaju, przyjaznych dla środowiska materiałów, przy procesie wytwarzania zabawek. Po wielu testach, postawiono na trzcinę cukrową, która jest znacznie bardziej ekologicznym produktem, niż plastik. Pozyskiwana jest także w bardziej odpowiedzialny i zrównoważony sposób. Choć nie jest materiałem biodegradowalnym, to przy ogromnej skali produkcji, na pewno jest to zmiana na lepsze.

Zdjęcie Klocki Lego nie będą produkowane z plastiku. Nowa strategia firmy #3

Najbardziej znane klocki na świecie

Lego to najpopularniejsze klocki na świecie, znane niemal wszystkim dzieciom i ich rodzicom. Duński koncern odpowiedzialnie podszedł do sytuacji na świecie i dotował się do niej, tak by przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Firma ogłosiła, że do 2030 roku, wszystkie klocki będą produkowane z ekologicznego zamiennika.

Zdjęcie Klocki Lego nie będą produkowane z plastiku. Nowa strategia firmy #4

Akcja wymiany klocków LEGO

Firma zachęca również do udziału w akcji RePlay, które polega na wymienianiu się używanymi klockami z innymi osobami. Dzięki temu, ograniczona zostanie ilość klocków, które są wyrzucane, a zestawy Lego mogą uzyskać drugie życie u nowych użytkowników.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną