Czarna sukienka - dlaczego warto ją mieć w swojej szafie?

Agnieszka

Newsy

05.05.2020 14:21

Czarna sukienka  - dlaczego warto ją mieć w swojej szafie?

Nie ma chyba sukienki bardziej uniwersalnej i ponadczasowej niż ta w kolorze czarnym. Kiedy możemy ją założyć i w jakim kroju będziemy wyglądać najlepiej?

Czerń jest utożsamiana z ponadczasową elegancją, toteż czarne sukienki są stylowe i sprawdzą się wszędzie tam, gdzie mamy podkreślić szyk i elegancję. Bez względu na to, w jakim jesteśmy wieku i jaką mamy figurę, znajdziemy model, w którym poczujemy się pięknie. Sprawdźmy, o czym powinnyśmy pamiętać.

Czy czarna sukienka sprawdzi się zawsze?

Właściwie tak. Jeżeli w naszej garderobie brakuje eleganckich sukienek, to pierwsza, w jaką powinnyśmy się zaopatrzyć, jest właśnie czarna. Możemy po nią sięgnąć, komponując mniej lub bardziej odświętne stylizacje. Prosta, pozbawiona nadmiaru zdobień sukienka sprawdzi się podczas kolacji z ukochanym, na spotkaniu z ważnym klientem i w trakcie rodzinnego obiadu. Od pewnego czasu bardzo modna jest czarna sukienka z białym kołnierzykiem. Prosta, skromna, a jednocześnie pełna uroku.

Najczęściej jednak czarne sukienki zakłada się na wieczorne wyjścia. Czarna sukienka będzie idealną propozycją podczas tworzenia kreacji na bankiet lub studniówkę. Może też stanowić ciekawą opcję na sylwestra, wtedy też możemy sięgnąć po kreację koronkową lub z wycięciami, które całości dodają pazura. A co z weselem? Od lat uważa się, że czerń jest kolorem żałoby i nie powinno się jej zakładać na wesele, które wiąże się z radością i szczęściem. Jednak na przestrzeni lat ten pogląd troszkę się zmienia i czasem dopuszcza się koronki albo czarne sukienki z printem, na przykład kwiatowym. A nawet jeśli byłoby to uważane za nietakt, to i tak w mniejszym stopniu, niż gdyby była ona biała.

Zdjęcie Czarna sukienka  - dlaczego warto ją mieć w swojej szafie? #1

Sprawdź czarne sukienki w Quiosque: https://quiosque.pl/sukienki/kolor:czarny.html

Jakie dodatki pasują do czarnej sukienki?

Na to pytanie tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, czy sukienka jest prosta, czy bogato zdobiona. Na pierwszym miejscu powinnyśmy postawić na równowagę. Najlepiej kierować się tutaj uniwersalną zasadą, wedle której do prostej i gładkiej sukienki można dobrać bogatszą biżuterię. Natomiast jeśli sukienka sama w sobie jest już strojna, co ma miejsce na przykład przy koronkach, biżuteria powinna być drobna i subtelna.

Jeśli chodzi o sam materiał i kolor dodatków, to mamy tutaj dużą dowolność. Czarna sukienka pięknie będzie komponować się w połączeniu z perłami. Tak samo doskonale współgra ze srebrem i złotem. Ale jak szukamy czegoś bardziej oryginalnego, w tym do mniej formalnej stylizacji, możemy pokusić się o kolorową biżuterię. Jednak ta nie będzie pasować do każdej sukienki.

A co z sylwetką?

Każda kobieta może wyglądać w czarnej sukience pięknie, ale nie każda z nas powinna włożyć dokładnie tę samą sukienkę. Wszyscy znawcy mody podkreślają, by podczas wyboru ubrań kierować się swoim typem figury. Każda z nas ma atuty, które powinna wyeksponować i mankamenty, które chciałaby ukryć. To właśnie na tej podstawie powinnyśmy wybierać sukienkę. Najłatwiej mają wszystkie posiadaczki figury klepsydry z wyraźniej zarysowanymi kobiecymi kształtami. Wtedy można sięgnąć bez obaw dosłownie po każdy fason. Przy figurze gruszki dobrze wyglądają sukienki puszczone pod biustem i rozkloszowane. Panie z figurą jabłka będą ładnie prezentować się w sukienkach luźniejszych w okolicach talii i bioder. Natomiast figura chłopięca ładnie wygląda w kreacjach dopasowanych i rozkloszowanych.