Masz konwalie w domu lub ogrodzie? Uważaj, są trujące!

Masz konwalie w domu lub ogrodzie? Uważaj, są trujące!

Wiosna w pełni, dlatego wszędzie teraz pełno kwitnących drzew czy kwiatów. Jednymi z wielu, które cieszą nasze oczy są bzy i konwalie. Te małe białe kwiatki, w kształcie dzwoneczków są bardzo często spotykane w kwiaciarniach oraz w przydomowych ogródkach. Bardzo często wykorzystuje się je do bukietów z okazji I Komunii Świętej oraz ślubów, ponieważ są symbolem skromności i czystości.

Zdjęcie Masz konwalie w domu lub ogrodzie? Uważaj, są trujące! #1

Niebezpieczny składnik

Konwalie to kwiaty, które posiadają w sobie glikozydy, które są niebezpieczne dla człowieka oraz zwierząt. Substancje te mogą wywołać spowolnienie rytmu bicia serca. To z kolei może skończyć się arytmią tego narządu, czego wynikiem może być nawet śmierć. Owoce tych kwiatów, czyli jagody konwalii również mają w sobie niebezpieczne właściwości. Spożywać nie należy również wody z wazonu po tych kwiatach, ponieważ może ona wywołać poważne zatrucie.

Zdjęcie Masz konwalie w domu lub ogrodzie? Uważaj, są trujące! #2

Objawy zatrucia

Objawami, jakie występują po zatruciu tymi kwiatami są wymioty, biegunka lub ból brzucha. Wysypka na skórze i zawroty głowy również powinny nas zaalarmować. Ostre zatrucie wywołuje nawet kołatanie serca, majaczenie i zaburzenia widzenia. Bardzo ważne jest, aby kwiaty te trzymać w miejscach, gdzie dzieci lub zwierzęta domowe ich nie dosięgną. Powinny one cieszyć oka z miejsca, które będzie niedostępne dla maluchów i domowych pupili.
Katarzyna

true

Polecane