Obrazek, który ma pokonać koronawirusa? Co sprzedaje sklep internetowy Splendor24.pl?

Obrazek, który ma pokonać koronawirusa? Co sprzedaje sklep internetowy Splendor24.pl?

W dobie pandemii niektóre branże gospodarki, które zajmują się na przykład sprzedażą środków ochrony osobistej lub płynów dezynfekujących mają pełne ręce roboty. Coraz więcej firm w miarę możliwości stara się przekwalifikować, aby jakoś utrzymać się w tym trudnym okresie na rynku. Splendor24 to sklep, który jest powiązany z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Na czas pandemii wprowadził on obrazki z modlitwą, które mają za zadanie chronić nas przed koronawirusem. W ofercie sklepu znalazł się również modlitewnik na czas epidemii.

Zdjęcie Obrazek, który ma pokonać koronawirusa? Co sprzedaje sklep internetowy Splendor24.pl? #1

Powiązania sklepu z Ojcem Rydzykiem

Sklep Splendor24.pl należy do spółki z o.o. Nasza Przyszłość, która jest powiązana z Rodziną Radia Maryja, na którą można przeznaczać 1% swojego podatku. W związku z tym ma ona spory zasób funduszy, które najczęściej są rozdzielane pomiędzy Fundację Lux Veritatis i Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Instytucji powiązanych z Ojcem Rydzykiem jest sporo, co pozwala na przepływ funduszy na wiele różnych sposobów.

Prośba o datki

Ksiądz Rydzyk ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników i ciężko stwierdzić, których z nich jest więcej. Na początku trwania pandemii założyciel Radia Maryja poprosił swoich wiernych, aby wspomogli go pieniężnie w tym trudnym okresie. Swoją prośbę tłumaczył tym, że media te istnieją tylko dzięki opatrzności Bożej oraz pomocy materialnej ze strony katolików. Prośba ta jednak nie została tak ciepło przyjęta, jak spodziewał się ksiądz.

Poszerzona oferta sklepu

Po zarzutach, że Ksiądz Rydzyk chce się tylko wzbogacić na pandemii, nie dając nic w zamian, sklep Splendor24 poszedł o krok dalej. Włączył on do oferty internetowej artykuły, które mają za zadanie chronić nas przed koronawirusem, czyli maseczki ochronne (za 9,90 zł za sztukę) lub przyłbice (po 16,90 zł). Nie był to już tak rażący sposób zarobku, ponieważ dzięki swoim możliwościom Radio Maryja dociera do wielu odbiorców, gdzie przede wszystkim są to osoby starsze będące w grupie wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem. Sklep jednak rozszerzył swoją ofertę na czas trwania pandemii jeszcze bardziej.

Przez Internet można w nim nabyć dodatkowo obrazki z „krzyżem ochronnym z modlitwą na czas pandemii” w cenie 1 zł za sztukę oraz jego większym odpowiednik za około 15 zł. Na czas modlitwy można też kupić książeczkę Jarosława Błażusiaka „Zachowaj nas, Panie. Modlitwy w czasie zarazy i epidemii", za która trzeba zapłacić około 10 zł. W środku tego modlitewnika są modlitwy do patronów od chorób zakaźnych. Jak bardzo jest to napędzanie sprzedaży w tym trudnym okresie, a na ile faktyczna pomoc w czasie pandemii, trudno określić.

true

Polecane