Ważne zmiany w liniach lotniczych. Jak będą wyglądały loty samolotem?

Agnieszka

Newsy

27.04.2020 12:17

Ważne zmiany w liniach lotniczych. Jak będą wyglądały loty samolotem?

Pomimo tego, że do zakończenia pandemii koronawirusa minie jeszcze wiele czasu, sporo gałęzi gospodarczych wprowadza już liczne zmiany w procedurach. Mowa na przykład o liniach lotniczych. Okazuje się, że loty samolotem nie będą już takie, jak kiedyś. Co więc ma się zmienić?

Zdjęcie Ważne zmiany w liniach lotniczych. Jak będą wyglądały loty samolotem? #1

Pierwsze loty po wznowieniu ruchu powietrznego będą wyglądały zupełnie inaczej. Możliwe, że zmiany utrzymają się o wiele dłużej. Co postanowiły zmienić linie lotnicze? Jak teraz będą wyglądać nasze loty?

Loty do Polski wznowione?

Air France i KLM kilka dni temu poinformowały, że planują wznowić loty do Polski. W związku z tym zmuszeni są wprowadzić nowe procedury bezpieczeństwa. Mowa między innymi o dystansie między pasażerami wynoszącym 1,5 metra.

“Oznacza to odpowiednie rozsadzenie pasażerów, aby wokół każdego pozostało możliwie najwięcej przestrzeni i pustych foteli. Jest to możliwe, jeśli tylko obłożenie lotu jest niskie, co aktualnie jest bardziej powszechne. Przy wejściu do samolotu Air France rozdaje maseczki pasażerom w przypadku, gdy na rejsie jest więcej osób” - informuje francuski przewoźnik.

Air France postanowił również wstrzymać serwowanie posiłków na pokładzie samolotu. Co więcej, personel będzie wyposażony w rękawiczki i maseczki ochronne oraz płyn do dezynfekcji rąk.

Pojawił się również pomysł, aby jedna z toalet w samolocie była dostępna tylko dla załogi.

Niektóre kraje nakładają również na linie lotnicze obowiązek mierzenia temperatury pasażerom.

Zdjęcie Ważne zmiany w liniach lotniczych. Jak będą wyglądały loty samolotem? #2

Linie Emirates rezygnują z bagażu podręcznego

Emirates postanowiło znieść możliwość wnoszenia na pokład bagażu podręcznego. Można jednak wziąć ze sobą laptop, tablet, akcesoria dziecięce czy teczkę. Co więcej, w przypadku tych linii lotniczych również pasażerowie są zobowiązani do noszenia rękawiczek i maseczek przez cały loty, aż do momentu wyjścia z samolotu.

Wizz Air


Zmiany wprowadza także Wizz Air, który kilka dni temu zapowiedział wznowienie lotów z Wiednia, a także z Londynu-Luton i rumuńskiej Timisoary. Mowa głównie o elektronicznej odprawie oraz o utrzymywanie dystansu między pasażerami na lotnisku i w samolocie. Planują wyłączyć z użytkowania środkowy fotel w samolocie, aby pasażerowie siedzieli dalej od siebie. Pojawił się również pomysł, aby wszystkie opłaty związane z lotem odbywały się on-line.