Data otwarcia fryzjerów i kosmetyczek. Kiedy?

Data otwarcia fryzjerów i kosmetyczek. Kiedy?

Kwarantanna sprawiła, że obecnie sami sobie jesteśmy fryzjerem i kosmetyczką. Zamknięto salony kosmetyczne oraz zakłady fryzjerskie, aby zmniejszyć możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa w naszym kraju. Jak się jednak okazuje, rząd planuje „odmrażać” polską gospodarkę i dlatego w zależności od przyrostu nowych przepadków zakażenia koronawirusem, będzie poluzowywał dotychczasowe obostrzenia. Powrót do funkcjonowania sprzed pandemii będzie następował w 4 etapach.

Zdjęcie Data otwarcia fryzjerów i kosmetyczek. Kiedy? #1

Etap I

Pierwszy etap „odmrażania” gospodarki wszedł w życie już 20 kwietnia. Od tego dnia można wyjść na spacer do parku lub lasu. Dzięki temu będziemy mogli spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Przebywając w parku, nadal obowiązuje nas nakaz noszenia maseczek. Nowe przepisy pozwalają na większą obecność ludzi w sklepie niż dotychczas. W kościele również jednocześnie może przebywać więcej wiernych. Zmianie uległ również wiek, który upoważniał do samodzielnego wychodzenia z domu. Od dziś dzieci powyżej 13 roku życia mogą przebywać na dworze bez osoby dorosłej.

Etap II

Rząd przewiduje, że drugi etap może wejść w życie 27 kwietnia lub tydzień później, czyli 4 maja. Po tej dacie będzie można zrobić zakupy w sklepach budowlanych również w weekendy. Otwarte mają zostać wybrane obiekty turystyczne takie jak hotele czy noclegownie, jednak nadal będą na nich ciążyć niektóre ograniczenia. Będzie również można już wtedy pójść do biblioteki, muzeum czy galerii.

Zdjęcie Data otwarcia fryzjerów i kosmetyczek. Kiedy? #2

Etap III

W zależności od sytuacji epidemicznej, etap III „odmrażania” gospodarki wejdzie w życie 4 lub 11 maja. To właśnie dopiero w tym etapie zostaną otwarte salony fryzjerskie czy kosmetyczne. Będzie można zrobić wtedy zakupy odzieżowe w galeriach handlowych. Jednak one również będą zobowiązane do przestrzegania innych przepisów. Po wizycie u fryzjera będzie można udać się do restauracji, baru lub jadłodajni, ponieważ i one wznowią swoją działalność i będą mogły przyjmować gości. Otwarte mają zostać również żłobki, jednak liczba dzieci jaka będzie mogła w nich przebywać, również będzie ograniczona.

Etap IV

Jak wynika z powyższych informacji, kina nie zostaną tak szybko otwarte, więc filmy nadal będziemy oglądali w domowym zaciszu. Wznowienie spektakli czy innych wydarzeń, które zazwyczaj odbywało się z publicznością, również tak szybko nie dojdzie do skutku. Otwarcie wszelkich miejsc, gdzie przebywało wielu ludzi będzie możliwe dopiero w czwartym etapie. Takie miejsca jednak będą musiały funkcjonować w nowym systemie sanitarnym.

Wszelkie podane wyżej daty, są jednak datami umownymi. Przechodzenie do kolejnych etapów, będzie uzależnione od obecnej w danym czasie sytuacji epidemiologicznej. Jeśli będzie ona się zaostrzać, a nowych przypadków będzie przybywać, wtedy poluzowanie obecnych obostrzeń może wcale nie dojść do skutku.

true

Polecane