Jak dbać o włosy w czasie kwarantanny?

Patrycja

Uroda

20.04.2020 19:38

Jak dbać o włosy w czasie kwarantanny?

Aby ograniczyć gwałtowne rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa, zgodnie z zaleceniami rządu, staramy się wychodzić jak najrzadziej. Aktualnie najwięcej czasu spędzamy w domach: pracujemy i uczymy się zdalnie, odpoczywamy, przebywamy z najbliższymi i o nich dbamy.

W tym trudnym okresiejednak nie możemy zapominać o sobie. Jak zadbać o swoją urodę w czasie kwarantanny?

Zdjęcie Jak dbać o włosy w czasie kwarantanny? #1

Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby na pielęgnację włosów w domowych warunkach:

Maski i odżywki

Maski nakładamy nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu, odżywki możemy stosować po każdym myciu. Wnikają w głąb włosów, dostarczając im niezbędnych składników odżywczych, poprawiają ich kondycję i wygląd. Możemy przygotować je samodzielnie w domu w prosty i tani sposób. Polecamy maseczkę z żółtka, soku z cytryny i oliwy oliwek. Nałóż ją na włosy i pozostaw na 30 min, stosuj raz w tygodniu. Nada Twoim włosom blask i je wygładzi. Możesz także przygotować maseczkę z miodu i oliwy, która po nałożeniu na 15 minut, wyraźnie nawilży i zregeneruje, przesuszone włosy.

Olejowanie

To zabieg pielęgnacyjny polegający na nałożeniu na skórę głowy i całą długość włosów naturalnych, nierafinowanych olejów. Oleje warto pozostawić na włosach, na co najmniej 30 minut, najlepiej na kilka godzin lub całą noc, a następnie dokładnie zmyć. Do wyboru mamy wiele olejów: arganowe, migdałowe, rycynowe, lniane, z czarnuszki, wiesiołka, orzechów czy pestek winogron. Zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, mnóstwo witamin i minerałów. Doskonale odżywiają i nawilżają włosy, nadając im zdrowy, lśniący wygląd.

Zdjęcie Jak dbać o włosy w czasie kwarantanny? #2

Zrezygnuj ze stylizacji na gorąco

Gdy większość czasu spędzamy w domu, warto dać odpocząć włosom i zrezygnować z ich stylizacji na gorąco. Suszarka, prostownica czy lokówka to dla wielu kobiet, nieodzowny element codziennej pielęgnacji. Obecnie mamy możliwość je odstawić i pozwolić naszym włosom odpocząć. Po umyciu głowy, dobrze odsącz włosy i pozostaw je do naturalnego wyschnięcia, dzięki temu nie będą przesuszone i matowe.

Zdjęcie Jak dbać o włosy w czasie kwarantanny? #3

Domowa pielęgnacja

Kwarantanna to dobry czas, by o siebie zadbać. Choć salony fryzjerskie pozostają zamknięte do odwołania, to w domowych warunkach, możesz z łatwością zająć się pielęgnacją włosów, tak by przywrócić im blask i zdrowy wygląd.