Jak pozbyć się zarazków z telefonu i pilota?

Patrycja

Newsy

24.03.2020 13:50

Jak pozbyć się zarazków z telefonu i pilota?

W związku z pandemią koronawirusa musimy zachować szczególną higienę i dbać o czystość. Poza regularnym myciem rąk, należy dezynfekować przedmioty codziennego użytku, jak telefony, klawiatury, myszki od komputera i piloty od TV.

Zdjęcie Jak pozbyć się zarazków z telefonu i pilota? #1

Jak wyczyścić telefon?

Badania pokazują, że na telefonie komórkowym znajduje się 5 razy więcej bakterii niż na desce sedesowej! Używamy go codziennie, wiele razy w ciągu dnia kładziemy na różnych powierzchniach, dotykamy palcami ekranu i przykładamy do twarzy. Jest niebezpiecznym siedliskiem zarazków i bakterii, takich jak wirusy grypy, gronkowce, paciorkowce i bakterie E. coli. Musimy go regularnie czyścić i dezynfekować.

Użyj ściereczki z mikrofibry z płynem do czyszczenia ekranów lub roztworu wody z mydłem. Zamocz ściereczkę i mocno odciśnij, przetrzyj nią ekran i etui telefonu. Podczas czyszczenia należy zachować szczególną ostrożność, żeby woda nie dostała się do środka, zwłaszcza jeśli telefon nie jest wodoodporny lub ma pęknięty wyświetlacz. Nie używajmy do czyszczenia płynu do szyb, rozpuszczalnika, amoniaku czy alkoholu.

Zdjęcie Jak pozbyć się zarazków z telefonu i pilota? #2

Jak wyczyścić pilota?

Używany codziennie niemal w każdym domu, dotykany przez wiele osób, odkładany w różne zanieczyszczone miejsca, jest siedliskiem kurzu i zarazków. Można wyczyścić go za pomocą ściereczki nasączonej alkoholem, co najmniej 70%. Najlepszy do tego celu będzie alkohol izopropylowy, który kupimy w każdym komputerowym sklepie. Za jego pomocą wyczyścimy sprzęt elektroniczny bez ryzyka uszkodzenia go.

Zdjęcie Jak pozbyć się zarazków z telefonu i pilota? #3

Jak wyczyścić klawiaturę i myszkę?

Najlepszym sposobem na ich wyczyszczenie będzie użycie sprężonego powietrza, które wydmucha wszystkie zanieczyszczenia z klawiatury. Miejsca między klawiszami możemy wyczyścić patyczkami higienicznymi, zamoczonymi w alkoholu izopropylowym. Myszkę warto przetrzeć ściereczką nasączoną płynem antybakteryjnym.

Zdjęcie Jak pozbyć się zarazków z telefonu i pilota? #4

Zwróćmy szczególną uwagę, aby w tych dniach dbać o odpowiednią higienę sprzętów codziennego użytku. Są one siedliskami drobnoustrojów i należy je regularnie czyścić, aby się niepotrzebnie nie narażać.