Darmowe konto Netflix w związku z pandemią koronawirusa? Nie dajcie się oszukać!

Patrycja

Newsy

20.04.2020 12:37

Darmowe konto Netflix w związku z pandemią koronawirusa? Nie dajcie się oszukać!

W czasie pandemii koronawirusa, większość czasu spędzamy, nie wychodząc z domu. Aby odpocząć od codziennych obowiązków, czytamy książki, serfujemy w Internecie lub nadrabiamy serialowe i filmowe zaległości. W tym czasie wiele serwisów streamingowych, oferuje swoim użytkownikom rożnego rodzaju promocje, czy nawet darmowy dostęp do kont premium. Zachowajmy ostrożność, ponieważ niektóre z nich to oszustwo!

Zdjęcie Darmowe konto Netflix w związku z pandemią koronawirusa? Nie dajcie się oszukać! #1

Uwaga na ”darmowe konto Netflix”

Cyberoszuści próbują wyłudzić nasze dane, wysyłając fałszywe maile i wiadomości sms. Odbiorcy mogą przeczytać, że związku z koronawirusem, Netflix oferuje użytkownikom darmowe konto premium na czas kwarantanny. Do wiadomości dołączony jest link, w który należy kliknąć. Nie dajcie się zwieść- to oszustwo!

Próba wyłudzenia danych osobowych

Link kieruje nas na stronę netflix-usa.net, która nie ma nic wspólnego z popularnym serwisem Netflix. Oszuści dzięki temu, mogą próbować wyłudzić dane osobowe lub przesłać złośliwe oprogramowanie, w celu zainfekowania naszego komputera.

Zdjęcie Darmowe konto Netflix w związku z pandemią koronawirusa? Nie dajcie się oszukać! #2

Jak reagować?

Co zrobić, gdy otrzymasz podejrzany mail z taką ofertą? Przed wszystkim nie otwieraj żadnych linków ani załączników, które znajdują się w wiadomości. Bezzwłocznie usuń maila lub smsa i na niego nie odpowiadaj. Nigdy nie podawaj swoich danych osobowych, zwłaszcza numeru karty kredytowej, danych rachunku bankowego, czy loginów lub haseł dostępu.

Zdjęcie Darmowe konto Netflix w związku z pandemią koronawirusa? Nie dajcie się oszukać! #3

Nie daj się zwieść oszustom!

W dzisiejszych czasach musimy uważać na nieuczciwe osoby, które żerują na naiwności innych i próbują dokonać oszustw, w związku z bieżącą sytuacją zagrożenia koronawirusem. Pamiętaj, że również w Internecie nie jesteśmy bezpieczni. Pod żadnym pozorem, nie otwieraj podejrzanych wiadomości i nie odpowiadaj na nie. Może Cię to sporo kosztować!