Jak wspierać osoby starsze w czasie pandemii?

Patrycja

Zdrowie

March 24, 2020, 12:34 p.m.

Jak wspierać osoby starsze w czasie pandemii?

W dobie pandemii koronawirusa powinniśmy zatroszczyć się o starsze osoby. Grupa ta jest szczególnie narażona na zakażenie i wymaga naszej pomocy.

Zdjęcie Jak opiekować się osobami starszymi w czasie pandemii? #1

Unikaj bezpośredniego kontaktu

To okazja do odnowienia kontaktów ze starszymi członkami swojej rodziny lub osobami z najbliższego sąsiedztwa. Aby nie narażać ich niepotrzebnie, unikajmy bezpośredniego kontaktu. Najlepiej zadzwonić i zapytać, czy nie potrzebują pomocy.

Ogłoszenie z ofertą pomocy

Stwórz ogłoszenie z ofertą pomocy dla starszych osób i wywieś w widocznym miejscu na klatce schodowej lub tablic ogłoszeń w bloku. Im więcej młodych osób dołączy do akcji, tym więcej pomocy udzielimy starszym, schorowanym członkom naszej społeczności.

Zdjęcie Jak opiekować się osobami starszymi w czasie pandemii? #2

Profilaktyka przede wszystkim

Zapytaj, czy starsze osoby znają zasady prewencji, przypomnij o konieczności częstego mycia rąk, dezynfekcji sprzętów codziennego użytku i ograniczenia wyjść z domu. Przekaż numer do najbliższego szpitala zakaźnego, z którym w razie potrzeby będą mogli się skontaktować.

Pomoc przy zakupach, spacerach z psem

Możemy zaproponować pomoc przy zrobieniu zakupów i zgromadzeniu zapasów żywności i leków. Zostawmy je pod drzwiami, aby doręczyć je w bezpieczny sposób. Warto pomóc także przy regularnym wyprowadzaniu psa, odbieraniu poczty czy rachunkach.

Zdjęcie Jak opiekować się osobami starszymi w czasie pandemii? #3

Seniorzy to obecnie najbardziej narażona na zakażenie koronawirusem grupa społeczna, zadbajmy, by bezpiecznie przetrwali pandemię.