Wprowadzono stan epidemii w Polsce. Rząd spodziewa się 10 tys. nowych zachorowań!

Wprowadzono stan epidemii w Polsce. Rząd spodziewa się 10 tys. nowych zachorowań!
20Mar

Premier Morawiecki ogłosił dzisiaj wprowadzenie stan epidemii w Polsce. Oznacza to, że wprowadzone zostają nowe zasady funkcjonowania w kraju. Stan ten wstępnie ma potrwać do końca świąt wielkanocnych.

Zdjęcie Wprowadzono stan epidemii w Polsce. Rząd spodziewa się 10 tys. nowych zachorowań! #1

- Mam nadzieję, że po świętach (niedziela 12 kwietnia) będziemy mogli zmienić tryb funkcjonowania. Póki co, musimy przestrzegać nowych zasad - oświadczył premier na konferencji prasowej z ministrem zdrowia.

Decyzja została podjęta ze względu na przewidywania służb. Okazuje się, jak poinformował premier, że w ciągu kilku dni w Polsce ma przybyć nawet 10 tysięcy nowych przypadków koronawirusa. Aby zminimalizować ryzyko, szkoły zostaną zamknięte do przerwy świątecznej.

Kara za złamanie kwarantanny - 30 tysięcy złotych

Stan epidemii zakłada również podwyższenie kar za złamanie kwarantanny. Rząd zapowiedział, że będzie ona wynosić aż 30 tysięcy złotych! Izolacja to bowiem jedyna nasza szansa na powstrzymanie lub choćby zminimalizowanie tragicznych skutków pandemii.

Jak podało w piątek Ministerstwo Zdrowia, liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 411, po tym, gdy wykryto go u kolejnych 33 osób. W wyniku COVID-19 umarło 5 pacjentów

-Ta społeczna izolacja nie może oznaczać samotności. Dbamy o to, żeby osoby starsze nie zostały pozostawione same sobie, bez zakupów, bez wyprowadzenia psów. Rzesze młodzieży w całym kraju solidarnie organizują się do pomocy międzypokoleniowej - podkreślił premier Morawiecki.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja