Biedronka wprowadza spore zmiany! Wszystko z powodu koronawirusa


                    Biedronka wprowadza spore zmiany! Wszystko z powodu koronawirusa
19Mar

W czasie pandemii w Polsce zaszło kilka tymczasowych zmian. Wprowadzone zostały kontrole graniczne, obowiązkowa kwarantanna domowa dla osób powracających z zagranicy czy zamknięcie galerii handlowych z wyłączeniem niektórych sklepów. Sklepy spożywcze i markety przechodziły prawdziwy szturm, gdy ludzie zaczęli robić zapasy w obawie przed dalszym rozwojem tego wirusa.

Zdjęcie Biedronka wprowadza spore zmiany! Wszystko z powodu koronawirusa #1

W związku z tym wszyscy pracownicy sklepów i marketów są bardzo narażeni na zarażenie się koronawirusem, ponieważ praktycznie przez cały czas pracy stykają się oni z klientami. Jedna z sieci marketów spożywczych, tj.Biedronka również zareagowała na zmiany w otoczeniu i wprowadza nowe zasady na czas trwania pandemii.Nowe zasady

Pracownicy Biedronki zostają teraz podzieleni na dwie grupy. Dzięki temu będą oni mogli pracować rotacyjnie. Oznacza to, że w przypadku zarażenia się koronawirusem, przez któregoś pracownika, nie będzie musiał poddawać się kwarantannie cały zespół. Kolejną nowością są również zasłonki pleksi, które pojawią się przy kasach i będą montowane przy boksach kasowych. Będą one miały za zadanie oddzielać kasjerów od klientów tak, aby ochronić ich przed potencjalnym zarażeniem.

Zmianie ulegną również godziny otwarcia sklepu. Klienci będą mogli zrobić tam zakupy tylko pomiędzy 8 a 20. Przy kasach mają się pojawić również oznaczenia, które będą informować osoby czekające w kolejce, gdzie leży granica bezpieczeństwa. Nad przestrzeganiem owych zasad maja czuwać pracownicy ochrony. Ich zadaniem będzie również sprawdzanie czy na sali sprzedażowej jest optymalna ilość klientów.

Płyn do dezynfekcji dla klientów

W sklepach „Biedronki” mają pojawić się również chusteczki dezynfekujące oraz płyny do dezynfekcji, z których będą mogli korzystać klienci. Jednak jak wiadomo obecnie ciężko jest je dostać, więc należy uzbroić się w cierpliwość i najlepiej samemu wyposażyć się w mały, poręczny płyn do dezynfekcji, który będzie można nosić przy sobie.

Zdjęcie Biedronka wprowadza spore zmiany! Wszystko z powodu koronawirusa #2

Wypowiedz dyrektora generalnego

Dyrektor generalny sieci sklepów Biedronka” wystosował do swoich pracowników pismo, w którym możemy przeczytać, że: „Najpóźniej od najbliższego poniedziałku 23 marca do odwołania, w naszych sklepach wprowadzimy nową organizację pracy opartą na oddzielnych zespołach.

Zapewni to lepszą ochronę naszych pracowników, jednocześnie gwarantując klientom dostęp do podstawowych produktów spożywczych i higienicznych" – czytamy w oświadczeniu. Oznacza, to że pracownicy będą pracować w niezmienionym składzie przez tydzień. W kolejnym tygodniu zastąpi ich druga grupa pracowników. Dzięki temu w razie kwarantanny jednej z grup, druga będzie mogła ją zastąpić. "Wiemy, że kryzys związany z koronawirusem może się nadal pogłębiać, co oznacza, że czekają nas bardzo wymagające tygodnie. Bardzo proszę o wspieranie się nawzajem" - napisał Luis Araujo.

Dodatkowe środki higieny

Sklep podjął również decyzję o wprowadzeniu dodatkowych środków higieny dla swoich pracowników. Do ich dyspozycji zostaną przeznaczone maseczki oraz rękawiczki. "Mimo że stosowanie ich nie stanowi skutecznego środka zabezpieczającego, dla poprawy komfortu pracy pracowników zdecydowaliśmy się zapewnić pełną ich dostępność" – można przeczytać w wystosowanym piśmie.następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja