Sprawdź, co denerwuje Twojego psa!

Patrycja
Newsy
19.03.2020 12:41
Sprawdź, co denerwuje Twojego psa!

Choć dbamy o nasze zwierzaki, kochamy je i chcemy dla nich jak najlepiej, nieświadomie możemy popełniać błędy, które bardzo je denerwują. Dowiedz się, jakie zachowania najbardziej irytują Twojego psa!

Zdjęcie Sprawdź, co denerwuje Twojego psa! #1

Wpatrywanie się

Nadmierny kontakt wzrokowy może być odebrany przez psa jako akt dominacji albo wyzwanie. Nie wyzywaj go na pojedynek, zwłaszcza gdy jest zdenerwowany lub rozzłoszczony, to może się skończyć nawet ugryzieniem.

Przytulanie

Psy nie lubią, gdy za bardzo je tulimy i obejmujemy, mogą poczuć się zagrożone lub zaatakowane. Zamiast tego pogłaskaj go po grzbiecie, brzuchu, klatce lub za uchem. Jeśli na siłę przytulasz psa, a on się uchyla, ucieka i odwraca, pewnie wcale mu się to nie podoba.

Zdjęcie Sprawdź, co denerwuje Twojego psa! #2

Krzyk

Psy odbierają nasze emocje i złość, krzyki traktują jako przejaw agresji, mogą stać się przez to niepewne siebie, przestraszone lub nawet zaatakować. Bądź opanowany, zwracaj się do psa stanowczym, ale spokojnym tonem. Nagradzaj go, zamiast karać!

Brak zasad i reguł

Wychowywanie i uczenie psa zasad jest bardzo ważne. Trening i szkolenie pokaże mu odpowiednie miejsce w domowej hierarchii. Psy lubią uporządkowane życie, więc określone czynności, jak karmienie czy spacer, wykonuj o tych samych oporach. Dzięki temu psi świat będzie bardziej zrozumiały i przewidywalny.

Samotność

Psy nie lubią być pozostawiane same sobie na długi czas, mogą wtedy odczuwać tzw. lęk separacyjny, przez co staną się zalęknione, niespokojne i mogą zacząć niszczyć przedmioty. Przed wyjściem do pracy, wyprowadź psa na spacer, pozwól mu się wybiegać i załatwić, w domu zostaw jego ulubione zabawki oraz miski napełnione karmą i świeżą wodą.

Zdjęcie Sprawdź, co denerwuje Twojego psa! #3

Jeśli zależy Ci na Twoim czworonogu, dbaj by jego potrzeby były zaspokajane, a on spokojny i szczęśliwy. Dzięki temu będzie Twoim wiernym towarzyszem przez długie lata!

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną