Interaktywna mapa rozwoju koronawirusa w Polsce i na świecie. Bądź na bieżąco

Interaktywna mapa rozwoju koronawirusa w Polsce i na świecie. Bądź na bieżąco

Z pewnością natknęliście się już w ostatnich dniach na tzw. interaktywne mapy, które na bieżąco pokazują nam ilość zarażeń, wyzdrowień oraz zgonów spowodowanych przez koronawirusa. Microsoft również wydał swoją mapę, na której możecie obserwować rozwój koronawirusa na świecie.

To prawda, że mamy na świecie bardzo trudną sytuację i z pewnością część z Was ma dość, że każde media zalewane są informacjami na jeden temat. Ale nie ma co się dziwić – trudno przejść obojętnie obok tego tematu. W końcu dotyczy on naszego zdrowia.

Zdjęcie Interaktywna mapa rozwoju koronawirusa w Polsce i na świecie. Bądź na bieżąco #1

Jeżeli nie chcecie jednak oglądać telewizji, a chcielibyście być na bieżąco z informacjami na temat ilości zarażonych osób, to poniżej wklejamy link do strony, która zlicza wszystko na bieżąco.

--->>> Mapa zarażeń na świecie

Microsoft przygotował specjalną stronę z mapą, na której znajdziecie całą rozpiskę krajów z dokładnymi danymi co do ilości zarażonych osób, osób, które wyzdrowiały oraz tych, u których sprawdził się najgorszy scenariusz.

Dzięki tej mapie możemy zobrazować sobie, jaka jest sytuacja w danym kraju. Niestety mapa ta nie jest zbyt dokładna. Pokazuje tylko statystyki dla danego kraju, a nie np. dla konkretnych miast itp.

Dokładna mapa zarażeń w Polsce

Oprócz tej mapy, mamy jeszcze do dyspozycji bardziej dokładną stworzoną przez firmę Esri Polska. Dzięki tej firmie możemy sprawdzić liczbę zakażeń wirusem w różnych częściach naszego kraju. Trzeba podkreślić, że mapa jest aktualizowana na bieżąco, ponieważ korzysta z danych Ministerstwa Zdrowia.

Zdjęcie Interaktywna mapa rozwoju koronawirusa w Polsce i na świecie. Bądź na bieżąco #2

Mapa przedstawia lokalizację oddziałów zakaźnych w Polsce oraz pokazuje, jaka jest ilość zachorowań dla każdego z miast, w którym pojawił się COVID-19. Możemy też przełączyć widok, aby widzieć podział na województwa. Dzięki osi czasu możemy łatwo zobaczyć, jak wygląda tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce.

Dokładną mapę zarażeń w Polsce znajdziecie w linku poniżej.

--->>> Mapa zarażeń w Polsce

Uważajcie na siebie!

Piotr

true

Polecane