Często boli Cię głowa? Dowiedz się dlaczego!

Często boli Cię głowa? Dowiedz się dlaczego!

Jedną z najczęstszych dolegliwości jest ból głowy. Ponad 90% dorosłych skarży się na częste bóle, a 5% z nich cierpi na nie przewlekle. Mogą być wywoływane przez wiele czynników i być objawem różnych schorzeń.

Zdjęcie Często boli Cię głowa? Dowiedz się dlaczego! #1

Dlaczego często boli Cię głowa?

Przyczynami częstych bólów głowy może być wiele czynników, takich jak stres, depresja, przemęczenie, brak snu i bezsenność, stosowane leki, czy nadużywanie alkoholu, narkotyków, a nawet kofeiny. Na codzienne bóle głowy może wpływać także otyłość, nadczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze, a także zmiany pogody i ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Często boli Cię głowa? Dowiedz się dlaczego! #2

Jak leczyć ból głowy

Najczęściej stosujemy środki przeciwbólowe, ale bardzo ważna jest zmiana dotychczasowego trybu życia. Zadbaj by Twoja dieta była bogata w witaminy i składniki mineralne, pij dużo wody i regularnie ćwicz. Przyczynami przewlekłego bólu głowy mogą być też współistniejące choroby, dlatego warto skonsultować się lekarzem i wykonać niezbędne badania.

Zdjęcie Często boli Cię głowa? Dowiedz się dlaczego! #3

Często występujące bóle głowy, takie jak migrena, napięciowe czy polekowe bóle mogą być sygnałem ostrzegawczym i objawem innych groźnych chorób. Nie bagatelizuj ich, zwłaszcza gdy często na nie cierpisz!

Patrycja

Polecane