Jak spędzić wiosenny weekend w domu? Najlepsze pomysły!

Jak spędzić wiosenny weekend w domu? Najlepsze pomysły!

Weekend coraz bliżej. Z powodu zagrożenia koronawirusem lepiej spędzić go w domu. Zastanawiasz co robić, aby się nie nudzić? Poniżej kilka rad dla całej rodziny!

Zdjęcie Jak spędzić wiosenny weekend w domu? Najlepsze pomysły! #1

Wiosenne porządki

To idealny czas na domowe porządki. Możesz zaangażować do nich całą rodzinę. Zaplanuj zadania i podzielcie się nimi. Warto umyć okna, wyprać firanki i zasłony, zetrzeć kurze, odkurzyć i umyć podłogi. Przewietrz dom, wpuść do niego świeże wiosenne powietrze. Możesz też zrobić porządki w szafie: posegreguj sezonowe ubrania, te które Ci się nie przydadzą, sprzedaj online lub oddaj potrzebującym. To dobry moment na porządki w dziecięcym pokoju, niech pociechy poukładają swoje zabawki, niepotrzebne również możecie wystawić w sieci.

Zaległości książkowe i filmowe

Weekend to dobra pora na nadrobienie książkowych lub filmowych zaległości. Sprawdź, co warto obejrzeć na platformach VOD, do wyboru masz np. Netflix, HBO, Amazon, Player, Ipla- na pewno znajdziesz tam seriale i programy dla siebie. Przejrzyj domową biblioteczkę, może zawieruszyła się gdzieś książka, której jeszcze nie przeczytałaś.

Gry planszowe i puzzle

To super sposób na wspólny, wesoły wieczór. Gry planszowe dostępne są wersji dla dzieci, par, dorosłych i całej rodziny. Możecie też układać puzzle, grać w karty lub kalambury. Na pewno nie będziecie się nudzić!

Zdjęcie Jak spędzić wiosenny weekend w domu? Najlepsze pomysły! #2

Trening

Siłownie są zamknięte, a Ty chcesz poćwiczyć? To żaden problem, w Internecie jest masa dostępnych treningów, wystarczy kawałek podłogi i dobre chęci. Może chcesz spróbować czegoś nowego? Joga, pilates, zumba- wybór należy do Ciebie!

Zdjęcie Jak spędzić wiosenny weekend w domu? Najlepsze pomysły! #3

Domowe Spa

Kąpiel z bąbelkami, zapachowe świece i kieliszek wina to idealny sposób na relaks po stresującym tygodniu. Zrób sobie maseczkę nawilżającą, na ciało nałóż balsam, a na włosy odżywkę. Zadbaj o manicure i pedicure. Delektuj się wolnym, spokojnym wieczorem w domu.

Zdjęcie Jak spędzić wiosenny weekend w domu? Najlepsze pomysły! #4

Choć wiosenna pogoda kusi, aby wybrać się na spotkanie z przyjaciółmi, specjaliści zalecają, aby ograniczyć wyjścia z domu. Jak widzisz, możesz spędzić udany weekend z całą rodziną, bez wychodzenia na zewnątrz!

Patrycja

Polecane