Co robić z dzieckiem w domu? Najpopularniejsze zabawy dla 2-6 latków!

Patrycja

Lifestyle

March 17, 2020, 7:28 p.m.

Co robić z dzieckiem w domu? Najpopularniejsze zabawy dla 2-6 latków!

Przedszkola i szkoły są zamknięte przez 2 tygodnie, a Twoje dzieci muszą spędzić ten okres w domu. Dowiedz się, co robić z nimi podczas kwarantanny- przedstawiamy pomysły na kreatywne spędzenie wolnego czasu.

Gry planszowe

To sposób na dobrą zabawę dla całej rodziny i świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w domu. Monopol, 5 sekund, Grzybobranie, Pędzące żółwie, Operacja- wybór gier jest nieograniczony. Możecie też grać w kalambury lub układać puzzle.

Zdjęcie Co robić z dzieckiem w domu? Najpopularniejsze zabawy dla 2-6 latków! #1

Prace plastyczne

Malowanie farbkami, kredkami, flamastrami, zabawy z plasteliną, masą solną, wycinanki, wyklejanki, koraliki- ogranicza was tylko wyobraźnia. Ze stworzonych podczas kwarantanny prac, zróbcie potem wystawę.

Zdjęcie Co robić z dzieckiem w domu? Najpopularniejsze zabawy dla 2-6 latków! #2

Nauka języka

Możecie pouczyć się nowych słówek z angielskiego. Zróbcie wspólnie fiszki i porozwieszajcie je na różnych przedmiotach w domu. Pobawcie się razem w restaurację lub wizytę u lekarza- ćwiczcie proste rozmówki.

Czytanie

Jeśli masz małe dziecko poczytaj mu książeczki, ze starszym możesz poćwiczyć tę umiejętność. Nadróbcie zaległości w lekturach lub sięgnijcie po komiksy, czytanie rozbudza wyobraźnię i stymuluje umysł.

Zdjęcie Co robić z dzieckiem w domu? Najpopularniejsze zabawy dla 2-6 latków! #3

Gimnastyka

Twoje dziecko rozpiera energia, a wolicie nie wychodzić z domu? Poćwiczcie w domu. Włącz muzykę i wspólnie potańczcie, możecie robić pajacyki, przysiady, podskoki, odbijać balona, podrzucać piłkę.

Zdjęcie Co robić z dzieckiem w domu? Najpopularniejsze zabawy dla 2-6 latków! #4

Wspólne gotowanie

Przygotujcie razem sałatkę, obiad lub deser. Wspólne gotowanie i pieczenie wypełni wam czas i na pewno spodoba się pociechom. Potem możecie urządzić obiad dla wszystkich domowników.

Zdjęcie Co robić z dzieckiem w domu? Najpopularniejsze zabawy dla 2-6 latków! #5

Porządki

To dobry moment na porządki w dziecięcym pokoju. Posegregujcie zabawki, wyczyśćcie je i poukładajcie na półkach. Niepotrzebne rzeczy spakujcie, możecie je potem sprzedać w Internecie lub oddać potrzebującym.