4 rzeczy, o których musisz pamiętać w marcu, jeśli masz kwiaty doniczkowe!


                    4 rzeczy, o których musisz pamiętać w marcu, jeśli masz kwiaty doniczkowe!
09Mar

Marzec to miesiąc, w którym warto zadbać o kwiaty doniczkowe w swoim domu. Wtedy rośliny budzą się do życia po zimowym letargu i potrzebują szczególnej uwagi i pielęgnacji. Dowiedz się, co zrobić, aby olśniły Cię na wiosnę!

Zdjęcie 4 rzeczy, o których musisz pamiętać w marcu, jeśli masz kwiaty doniczkowe! #1

Wysiew nasion

Marzec to dobry czas na posadzenie nowych kwiatów na balkonie i tarasie lub roślin bulwiastych, kwitnących jesienią, w swoim domu. Bardzo popularnymi kwiatami są bratki, stokrotki, prymulki, pierwiosnki, hiacynty i żonkile, które kwitną nawet do lata. Jeśli chodzi o byliny, warto zasadzić begonie lub kalie.Nasiona kwiatów wysiej do skrzynek,użyj ziemi do sadzonek lub mieszanki piasku z torfem. Okryj je folią, aby zapewnić dużą wilgotność powietrza, delikatnie podlewaj, ustaw na parapecie w nasłonecznionym pomieszczeniu.

Przesadzanie kwiatów

Młode sadzonki kwiatów posadź w pewnych odległościach od siebie, aby kwiaty mocno się rozkrzewiły. Doniczki umieść w lekkim cieniu, pamiętaj o regularnym podlewaniu, umiarkowaną ilością wody. Gdy podrosną, przesadź je do nowych doniczek i świeżej ziemi, to czas gdy będą gwałtownie się rozwijać. Możesz wystawić je na zewnątrz.Chroń je przed przymrozkami, owijaj na noc papierem, włókniną lub chowaj do domu.

Zdjęcie 4 rzeczy, o których musisz pamiętać w marcu, jeśli masz kwiaty doniczkowe! #2

Podlewanie i nawożenie

Pamiętaj o regularnym podlewaniu, sprawdzaj ile wody potrzebują dane gatunki. Kwiaty zasilaj odpowiednim nawozem, możesz wybrać odżywkę w płynie, w granulacie lub postaci pałeczek.

Twórz własne kompozycje

Możesz sadzić kwiaty w osobnych donicach, lub mieszać ze sobą kilka gatunków. Mają podobne wymagania, więc ich uprawa nie będzie skomplikowana, a będą wyglądać pięknie i bardzo interesująco. Możesz tworzyć jedno lub wielokolorowe mieszanki roślin, nie bój się łączyć ze sobą barw i rodzajów. Kwiaty ustaw w półcieniu i regularnie podlewaj wodą z odżywką.

Zdjęcie 4 rzeczy, o których musisz pamiętać w marcu, jeśli masz kwiaty doniczkowe! #3

Jeśli lubisz kwiaty i chcesz, żeby Twój dom i balkon pięknie prezentował się na wiosnę, marzec to najlepszy moment, żeby o nie zadbać!

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja