Ten napój pomoże Ci schudnąć 2 kg w tydzień!


          Ten napój pomoże Ci schudnąć 2 kg w tydzień!
16Gru

Odchudzanie to proces, podczas którego musimy uzbroić się w nieco cierpliwości. Odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna to podstawa zmniejszenia tkanki tłuszczowej w organizmie. Proces ten można jednak wspomóc za pomocą napoju, na który składają się proste, ale zdrowe składniki.

Zdjęcie Ten napój pomoże Ci schudnąć 2 kg w tydzień! #1

Nawodnienie organizmu

Odpowiednie nawodnienie organizmu doskonale wpływa na odchudzanie. Metabolizm przyspiesza, dzięki czemu szybciej tracimy nadprogramowe kilogramy. Kiedy natomiast jesteśmy odwodnieni, nasz organizm zwalnia tempo, przez co trudniej nam schudnąć. Oczyszczanie organizmu z toksyn również jest wtedy utrudnione.

Odchudzający napój

Nawadnianie organizmu można urozmaicić. Picie wody każdego dnia, z dodatkiem tych składników przyspieszy proces odchudzania i oczyszczania organizmu. W jaki sposób to działa?

Dobrze nawodniony organizm nie ma potrzeby gromadzenia wody. Dzięki temu, w kilka dni pozbędziesz się nadmiaru wody z organizmu, który często pojawia się w okresie jesienno-zimowym ze względu na mniejszą ilość ruchu oraz zmiany w diecie.

Zdjęcie Ten napój pomoże Ci schudnąć 2 kg w tydzień! #2

Imbir

Kolejnym składnikiem napoju jest imbir. Ten produkt doskonale wspomaga odchudzanie poprzez zwiększenie termogenezy, a tym samym przyspieszanie metabolizmu.

Cytryna

Cytryna zwiększa wydzielanie enzymów trawiennych, przez co usprawnia trawienie. Dzięki temu nasze jelita przestają gromadzić złogi pożywienia. Oczyszczając jelita zmniejszamy objętość brzucha i tracimy na wadze.

Mięta

Mięta również doskonale wpływa na trawienie. Zwiększa wydzielanie żółci i soków żołądkowych. Mięta stosowana jest przy schorzeniach wątroby i dróg żółciowych. Posiada także właściwości bakteriobójcze.

Jak przygotować odchudzający napój?

Składniki:

 • 2 litry wody
 • 1,5 cytryny
 • 10 g imbiru
 • Garść liści mięty

Sok z cytryny wyciskamy do wody. Dodajemy starty imbir oraz liście mięty. Powinniśmy pić szklankę napoju przed każdym posiłkiem.

UWAGA: napój ten pozbawi nas nadmiaru wody z organizmu oraz złogów z jelit. Dzięki temu nasza waga spadnie. Aby utrzymać efekt i uniknąć efektu jojo, musimy pilnować naszej diety po zakończeniu kuracji oraz nie zapominać o piciu odpowiedniej ilości wody każdego dnia.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja