Bankomat nie wypłacił pieniędzy – co należy wtedy zrobić?

Katarzyna
Newsy
25.02.2020 23:19
Bankomat nie wypłacił pieniędzy – co należy wtedy zrobić?

Coraz więcej techniki i technologii wkrada się do naszego życia i w znaczącym stopniu je ułatwia. Do przodu idą również sprawy związane z bankowością, kontem internetowym czy metodami płatności. Kiedyś można było dokonać płatności tylko za pomocą gotówki. Dziś mamy o wiele więcej możliwości. Zapłaty możemy dokonać kartą płatniczą, przelewem lub blikiem. Jednak przy niektórych zakupach nadal funkcjonuje płatność tradycyjna, a więc gotówkowa.

Zdjęcie Bankomat nie wypłacił pieniędzy – co należy wtedy zrobić? #1

Aby wybrać pieniądze z konta należy uda się do najbliższego bankomatu. Trzeba jednak pamiętać, że nie ze wszystkich bankomatów możemy wypłacić pieniądze za darmo, a zależy to od banku w jakim posiadamy konto. Dlatego warto przeczytać umowę z bankiem lub aneksy, aby nie zapłacić dodatkowej opłaty za korzystanie z „nie swojego” bankomatu. Zdarzają się również sytuacje, gdy mimo zrealizowania transakcji maszyna nie chce wydać banknotów. Co wtedy zrobić?

Schemat postępowania

Przede wszystkim nie należy panikować. Czasami, gdy banknoty zatną się w środku, może dojść do takiej sytuacji. Najważniejsze jest, aby zapisać lub zapamiętać przybliżona godzinę operacji, w której to się stało. Należy również dowiedzieć się jaki numer ewidencyjny ma dany bankomat. Zazwyczaj znajduje się on z boku lub na przedzie maszyny i jest wygrawerowany na metalowej tabliczce. Powinna się na nim znaleźć również informacja z numerem telefonu na infolinię. Zadzwonić na nią mogą wszyscy klienci banku, których obsługuje dany bankomat. Najczęściej jest to Euronet lub Planet Cash.

Zdjęcie Bankomat nie wypłacił pieniędzy – co należy wtedy zrobić? #2

Wykonaj telefon

Gdy znajdziesz już numer na infolinię, wtedy niezwłocznie na nią zadzwoń i poinformuj o zdarzeniu. Zapewne otrzymasz wtedy swój numer zgłoszenia. Następnie zadzwoń do twojego banku, gdzie będziesz mógł złożyć reklamacje i podać wcześniej zapisane dane wraz z numerem zgłoszenia.

Bankomaty co pewnie czas muszą przejść tzw. rozliczenie. Jest on wtedy weryfikowany pod kątem między innymi zaciętych banknotów w środku. Gdy podczas tej procedury okaże się, że faktycznie są to twoje pieniądze, wtedy bezzwłocznie otrzymasz je z powrotem na swoje konto.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną