Magda Gessler zdradziła genialny trik na barszcz! Wypróbuj go na święta!

Agnieszka
Kulinaria
13.12.2019 9:46
Magda Gessler zdradziła genialny trik na barszcz! Wypróbuj go na święta!

Magda Gessler, znana restauratorka i prowadząca program “Kuchenne rewolucje” lubi eksperymentować w kuchni. Śledząc jej program możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat jedzenia i poznać interesujące triki. Tym razem zdradziła sposób na idealny barszcz czerwony.

Zdjęcie Magda Gessler zdradziła genialny trik na barszcz! Wypróbuj go na święta! #1

Każdy z nas zna jakiś przepis na barszcz czerwony. Jedni lepszy, drudzy gorszy. W każdy razie barszczyk na święta każdemu jakoś się udaje. Magda Gessler postanowiła jednak podzielić się ciekawym trikiem na zakwaszenie barszczu.

Trik 1 - inny sposób na zakwaszenie barszczu

-Jaki się kolor robi, prawie jak krew. Jak się teraz zagotuje to wszystko, to ochrzcimy to octem" – słyszymy. "Ja w ogóle, kiedy to nie jest barszcz wigilijny, dodaję malin przetartych. Wtedy naprawdę jest obłęd, zamiast octu są kwaśne maliny" – zdradza restauratorka.

Choć sama przyznała, że nie stosuje tej metody na święta, my możemy spróbować. Potrzebujemy jednak jednej rzeczy - malin. W zimie niestety nie mamy dostępu do świeżych malin, ale możemy wypróbować mrożone maliny. Wystarczy przetrzeć je przez sitko do zupy. Maliny doskonale wzbogacają smak barszczu i niwelują ziemisty smak buraków. Mrożone maliny, jeśli nie mamy ich w swojej zamrażarce, kupimy w każdym sklepie. Jeśli nie dadzą nam one wystarczająco dużo kwasu, możemy do barszczu dodać nieco octu.

Trik 2 - skórki z jabłek

Na filmie Magda Gessler przykrywa cały garnek warzyw na barszcz skórkami z jabłek. Po co? Grubo obrana skórka z jabłka ma zagęścić barszcz, dzięki temu, że zawiera pektyny. Skórkami z jabłek przykrywamy barszcz dopiero, kiedy wszystkie warzywa zagotują się do miękkości i zdejmiemy barszcz z ognia. Taki barszcz powinien postać całą noc. Na następny dzień będzie jeszcze lepszy.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną