6 produktów spożywczych, które naturalnie oczyszczają wątrobę!

6 produktów spożywczych, które naturalnie oczyszczają wątrobę!

Produkty, które pomogą Twojej wątrobie Wątroba to jeden z najważniejszych organów w ludzkim ciele. Narząd ten odpowiada za metabolizowanie toksyn pochodzących z pożywienia, oraz używek, głównie alkoholu. Wątroba jako jeden z nielicznych organów ma zdolność samoregeneracji, oczywiście przy odpowiedniej pomocy z naszej strony.

Jak poznać, że nasza wątroba wymaga oczyszczenia?

Niewłaściwa dieta i nadmiar używek mogą przyczynić się do pogorszenia kondycji naszej wątroby. Jak rozpoznać, że narząd wymaga oczyszczenia? Objawy przeciążonej wątroby to między innymi:

 • Brak energii
 • Spadek masy ciała
 • Bóle brzucha
 • Zmiany skórne, przebarwieniaCo robić gdy zauważymy u siebie podobne objawy? Nie musimy od razu biec do lekarza, istnieje wiele sposobów na poradzenie sobie z zanieczyszczoną wątrobą w warunkach domowych. Najlepsze efekty może przynieść: ograniczenie spożycia alkoholu, suplementacja i wartościowe produkty spożywcze.

Zdjęcie 6 produktów spożywczych, które naturalnie oczyszczają wątrobę! #1

Co należy jeść, by pomóc wątrobie?

W momencie, gdy poczujemy, że przesadziliśmy z imprezowaniem czy tłustym pożywieniem i wątroba zaczyna odmawiać nam posłuszeństwa, musimy podjąć stanowcze kroki. Jakie produkty powinniśmy wprowadzić do swojego menu?

 • Cytryna - szklanka wody z dodatkiem soku z cytryny wypita o poranku, nie tylko doda energii i wspomoże trawienie, ale również będzie świetnym wsparciem dla wątroby
 • Jagody acai - jagody te znane są z wysokiej zawartości antyoksydantów, które w dużej mierze odpowiedzialne są za detoksykację wątroby

Zdjęcie 6 produktów spożywczych, które naturalnie oczyszczają wątrobę! #2

 • Czosnek - mimo niezbyt przyjemnego smaku i zapachu, jest to jedno z najbardziej wartościowych warzyw. Regularnie stosowany poprawi funkcjonowanie przeciążonej wątroby. Co jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie ze smakiem czosnku? W aptekach oraz sklepach internetowych, znajdziemy sporo suplementów zawierających wyciąg z tego warzywa
 • Kurkuma - zwiększa wydzielanie żółci, działa pozytywnie nie tylko na wątrobę, ale też na cały nasz organizm
 • Sok z buraka czerwonego - wysoka zawartość betainy pomaga w pozbyciu się toksyn
 • Awokado - ma działanie osłonowe. Awokado warto spożywać przed planowanym sięgnięciem po kieliszek. Szkody wywołane spożyciem alkoholu będą wówczas o wiele mniejsze.
 • Zioła takie jak, czarnuszka lub ostropest plamisty. Potęga ziół znana jest człowiekowi od zarania dziejów, czarnuszka i ostropest stanowią wspaniałe wsparcie dla przeciążonej i stłuszczonej wątroby.Warto pamiętać, że wątroba na samym początku nie daje jasnych znaków, które pozwoliłyby nam zrozumieć, że musimy zacząć działać. Organ daje o sobie znać dopiero wtedy, gdy sytuacja jest już dosyć poważna. Co to oznacza? Dla własnego dobra, warto dbać o wątrobę codziennie, by zyskać pewność, że jest ona w dobrym stanie.

Ewelina

Polecane