Chcesz sprawdzić stan swojego zdrowia? Połóż się w tej pozycji i obserwuj

Chcesz sprawdzić stan swojego zdrowia? Połóż się w tej pozycji i obserwuj

Jednym z wyznaczników tego, czy nasz organizm jest w dobrej kondycji, jest stan naszego krążenia. Nasze serce pompuje krew, która za pomocą żył i tętnic dopływa do każdej cząstki naszego organizmu i dotlenia je. Jak sprawdzić, czy nasz układ krwionośny pracuje prawidłowo?

Zdjęcie Chcesz sprawdzić stan swojego zdrowia? Połóż się w tej pozycji i obserwuj #1

Połóż się przy ścianie

Połóż się na plecach prostopadle do ściany. Unieś obie nogi do góry tak, aby były pod kątem 45 stopni. Oprzyj nogi o ścianę. Spędź w tej pozycji kilka minut, a następnie spójrz na swoje stopy. Jeśli przybiorą one kolor blady lub siny, to znaczy, że masz słabe krążenie. Zmiana koloru nie musi pojawić się na obu nogach.

Przyczyny słabego krążenia

  • Zły sposób odżywiania
  • Palenie papierosów
  • Picie alkoholu
  • Siedzący tryb życia, brak ruchu
  • Otyłość
  • Często słabe krążenie jest objawem chorób, takich jak cukrzyca, nadciśnienie, niewydolność nerek i miażdżyca.

Zdjęcie Chcesz sprawdzić stan swojego zdrowia? Połóż się w tej pozycji i obserwuj #2

Co zrobić, by poprawić swoje krążenie?

Kiedy krążenie jest słabe, mniej tlenu dostaje się do wszystkich naszych narządów, mózgu i mięśni. To z kolei może objawiać się drętwieniem. Jak poprawić swoje krążenie?

Problemy z krążeniem często pojawiają się u osób, które palą papierosy. Zrezygnuj z używek i zmień styl życia. Spędzanie długich godzin w pozycji siedzącej również negatywnie wpływa na krążenie. Staraj się więc co pół godziny przejść po biurze lub pokoju.

Ważna jest również dieta, a przede wszystkim produkty bogate w witaminę C, która doskonale wpływa na naczynia krwionośne. Dobrze sprawdzą się również ostre przyprawy, które poprawiają krążenie krwi oraz metabolizm.

Agnieszka

true

Polecane