Problem z żółtymi paznokciami? Pozbądź się ich dzięki temu domowemu sposobowi!

Problem z żółtymi paznokciami? Pozbądź się ich dzięki temu domowemu sposobowi!

Żółte paznokcie stanowią problem dla niejednej osoby. Przede wszystkim nie wyglądają estetycznie i wprowadzają w zakłopotanie. Jest to jednak problem do rozwiązania! Poznaj domowy sposób, który pomoże ci pożegnać się z żółtymi paznokciami!

Zdjęcie Problem z żółtymi paznokciami? Pozbądź się ich dzięki temu domowemu sposobowi! #1

Przyczyny żółknących paznokci

 • Wszyscy doskonale wiemy, że papierosy mają duży wpływ na wygląd paznokci, ale nie są jedyną przyczyną. Niedobór składników może objawiać się poprzez żółte paznokcie. Zazwyczaj jest to sygnał o niskim poziomie witaminy A lub B, białka, cynku, wapnia i żelaza.
 • Kolejnym powodem może być grzybica, którą można zarazić się w każdej chwili, jeśli nie zadbamy o odpowiednią ochronę. Szczególnie grozi nam to na basenach, gdzie jest pełno wilgoci oraz wiele osób ma styczność z daną powierzchnią.
 • Innym powodem może być źle funkcjonująca wątroba lub stres.
 • Przebarwienia spowodowane lakierami do paznokci

Warto zaznaczyć, że żółte paznokcie nie występują jedynie na dłoniach, ale również na stopach. Jak zatem poradzić sobie z niekomfortowym problemem?

Ocet jabłkowy/biały

Jest to środek, który usuwa przebarwienia oraz regeneruje płytkę paznokci, wspomagając jednoczenie wzrost paznokcia. Co więcej, właściwości przeciwgrzybicze leczą i chronią nasze paznokcie. Wystarczy, że wymieszamy wodę z którymś z octów w równych proporcjach i zamoczymy paznokcie na 15-20 minut. Dla lepszego efektu pocieraj paznokcie, aby mieszanka lepiej się wchłonęła. Następnie wystarczy dobrze osuszyć. Taki sposób najlepiej stosować do dwóch razy w tygodniu przez 1 miesiąc.

Cytryna

Wszyscy doskonale wiemy, że cytryna jest powszechnie stosowana w wybielaniu i odkażaniu powierzchni. Nie ma też przeciwwskazań, aby zastosować ją na paznokciach. Wystarczy, że paznokcie będziemy pocierać plasterkiem cytryny przez około 15 minut. Ewentualnie można wycisnąć sok na waciki kosmetyczne i nałożyć na żółte paznokcie.

Kolejnym sposobem jest moczenie paznokci w soku z cytryny przez około 10-15 minut. Dla lepszego efektu pocieraj paznokcie. Po wysuszeniu najlepiej nałożyć krem, aby uniknąć wysuszeniu skórek.

Soda oczyszczona

Właściwości wybielające, które posiada soda oczyszczona, to idealny sposób na pozbycie się żółtego koloru paznokci. Wystarczy, że wymieszamy sodę z sokiem z cytryny oraz oliwą z oliwek. Koniecznie musimy uzyskać coś na wzór „papki”, którą następnie nakładamy na paznokcie i czekamy około 10 minut. Następnie wystarczy jedynie spłukać substancję. Sposób ten najlepiej stosować do dwóch razy w tygodniu do momentu pozbycia się problemu.

Zdjęcie Problem z żółtymi paznokciami? Pozbądź się ich dzięki temu domowemu sposobowi! #2

Mieszanka

Kolejnym sposobem jest wymieszanie wcześniej wspomnianych składników, dodając do nich oliwę z oliwek. Jakie ilości są nam potrzebne?

 • sok z dwóch cytryn
 • łyżka stołowa sody oczyszczonej
 • pół łyżki stołowej octu
 • pół łyżki stołowej oliwy z oliwek

Przygotowanie jest bardzo proste. Należy dokładnie wymieszać składniki, a następnie nałożyć na paznokcie i odczekać około 15 minut. Następnie wystarczy jedynie spłukać i gotowe. Po tym zabiegu najlepiej jest użyć kremu nawilżającego, aby uniknąć problemu z suchymi skórkami. Ten sposób należy stosować do momentu zażegnania problemu.

Inne sposoby

 • Woda utleniona: w niektórych przypadkach wystarczy nałożyć wodę utlenioną na wacik kosmetyczny i przetrzeć zżółknięte paznokcie.
 • Mleko: jedyne, co należy zrobić, to zamoczyć paznokcie w ciepłym mleku i odczekać kilka minut. Można również namoczyć waciki ciepłym mlekiem i przetrzeć paznokcie.
 • Kwasek cytrynowy: na zwilżoną wodą szczoteczkę nałóż kwasek cytrynowy i zacznij szczotkować paznokcie. Następnie wystarczy opłukać i nałożyć krem nawilżający.
Emila

Polecane