7 nietypowych zastosowań soli, o których nie wiedziałaś!

Elżbieta
Dom
15.10.2019 18:22
7 nietypowych zastosowań soli, o których nie wiedziałaś!

Sól w kuchni jest niezbędnym elementem gotowania. Używamy jej do każdej potrawy, prawie każdy wytwarzany produkt kupowany w sklepie ją zawiera. Wiele osób nie wyobraża sobie jedzenia bez soli. Jednak okazuje się, że nie tylko w kuchni można ją wykorzystywać. Poniżej przedstawiamy absolutnie nietypowe zastosowania soli.

Zdjęcie 7 nietypowych zastosowań soli, o których nie wiedziałaś! #1

Przypalone mleko

Jeśli przypaliłaś mleko, jego smak się mocno zmienia. Już nie musisz go wylewać. Wystarczy, że dosypiesz do płynu odrobinę soli. Niweluje ona smak i zapach spalenizny.

Plamy

Sól jest niezwykle pomocna przy pracach domowych. Jedną z nich jest pranie. Bardzo łatwo przy jej pomocy wywabić plamy. Wystarczy posypać zabrudzenie solą i zostawić na noc. Rano usuwamy sól wilgotną gąbką i wrzucamy tkaninę do prania. Plama powinna zejść. Metodę tę możemy wykorzystać także przy zabrudzeniach kanapy bądź dywanu.

Dodatkowo sól dodana do prania firanek pomoże je wybielić i sprawi, że nabiorą blasku.

Zdjęcie 7 nietypowych zastosowań soli, o których nie wiedziałaś! #2

Ostrzenie noży

To niewiarygodne zastosowanie. Jeśli masz problem z tępymi nożami, wsadź je na noc do ody z solą. Rano wyjmij i naostrz. Dzięki soli czynność ta staje się łatwiejsza i skuteczniejsza.

Zapachy

Czy znacie ten nieprzyjemny zapach wilgoci? Pojawia się on w łazience i w innych miejscach, w których często stoi woda. Okazuje się, że sól pomoże w jego likwidacji. Wystarczy wsypać trochę soli do pojemnika i trzymać w zawilgoconym pomieszczeniu. Sprawdźcie sami. Dodatkowo sól pomoże zlikwidować zapachy z naszych rąk. Przykładowo po obieraniu czosnku bądź po krojeniu cebuli. Wystarczy nią umyć ręce.

Sól do mycia naczyń

Jeśli przypaliłaś patelnie, odrobina soli pomoże Ci ją umyć. Wsyp do przypalonego naczynia odrobinę soli, tak by zakryć dno, zalej wodą i podgrzewaj. Po chwili usuń sól za pomocą papierowego ręcznika.

Termofor

Nalana do termoforu gorąc woda dłużej zachowa temperaturę, jeśli dosypiesz do niej łyżkę soli.

Zdjęcie 7 nietypowych zastosowań soli, o których nie wiedziałaś! #3

Świeżość cebuli

Poszatkowana cebula zachowa dłużej swoją świeżość, jeśli posypiesz ją odrobiną soli.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną