Jak zadbać o siebie za grosze? Cudowne właściwości maści z witaminą A

Patrycja

Uroda

24.04.2020 20:05

Jak zadbać o siebie za grosze? Cudowne właściwości maści z witaminą A

To produkt niezbędny w każdej domowej apteczce oraz w naszych kosmetyczkach. Maść z witaminą A ma cudowne właściwości i wszechstronnie działa na skórę. To tani, bezpieczny i dostępny bez recepty preparat, który poprawi kondycję Twojej cery. Jeśli masz problemy z trądzikiem, przebarwieniami, zmarszczkami i ranami, koniecznie w nią zainwestuj!

Zdjęcie Jak zadbać o siebie za grosze? Cudowne właściwości maści z witaminą A #1

Skład maści z witaminą A

W skład maści wchodzi retinol, pochodna czystej witaminy A oraz substancje pomocnicze: lanolina, wazelina biała, gliceryna i woda oczyszczona.

Jak stosować?

Maść z witaminą A stosujemy miejscowo na skórę. Na twarz możemy nakładać ją jedynie przez kilka dni, ponieważ przy dłuższym używaniu, zatyka pory. Zawarty w maści retinol, złuszcza i regeneruje naskórek, ma silne działanie nawilżające i łagodzące. Poprawia kondycję i zapewnia właściwe funkcjonowanie skóry.

Na zmarszczki

Zawarta w maści witamina A, złuszcza naskórek i wpływa na odnowę uszkodzonych komórek. Przyspiesza regenerację skóry, wytwarzając nowe włókna kolagenowe. Wygładza istniejące już zmarszczki i hamuje powstawanie nowych.

Zdjęcie Jak zadbać o siebie za grosze? Cudowne właściwości maści z witaminą A #2

Na przebarwienia

Redukuje przebarwienia skórne. Dzięki działaniu złuszczającemu, pozwala na rozjaśnienie plam, a także piegów. Może być stosowana na cienie i worki pod oczami, eliminuje oznaki zmęczenia i przesuszenia naskórka.

Po depilacji

Maść z witaminą A warto stosować po depilacji lub goleniu. Zmniejsza podrażnienia i wpływa na szybszą odnowę naskórka.

Zdjęcie Jak zadbać o siebie za grosze? Cudowne właściwości maści z witaminą A #3

Na trądzik

Zmniejsza stan zapalny skóry, towarzyszący nam przy trądziku. Ogranicza ilość wydzielanego sebum, przez który zatykają się pory, regeneruje i wygładza naskórek. W przypadku nasilonego trądziku, warto zdecydować się na kurację izotretynoiną, pochodną witaminy A. Musi odbywać się pod kontrolą lekarza, ponieważ wywołuje działania niepożądane, ale przynosi spodziewane efekty, po 2-3 tygodniach jej stosowania.

Zdjęcie Jak zadbać o siebie za grosze? Cudowne właściwości maści z witaminą A #4

Na suchą skórę

Ma mocne działanie nawilżające i łagodzące. Może być stosowana na suchą, popękaną skórę oraz otarcia i podrażnienia naskórka, a także na lekkie odmrożenia i poparzenia. Łagodzi popękane kąciki ust i zajady. Przyspiesza gojenie się ran.

Zdjęcie Jak zadbać o siebie za grosze? Cudowne właściwości maści z witaminą A #5

Maść z witaminą A to uniwersalny kosmetyk o szerokim spektrum działania. Warto mieć ją w domu i korzystać z jej niesamowitych właściwości.