Magda Gessler ostro o operacji Sekielskiego! “To straszny pomysł”

Magda Gessler ostro o operacji Sekielskiego! “To straszny pomysł”

Kilka dni temu Tomasz Sekielski poinformował nas o tym, że poddał się operacji zmniejszenia żołądka. Kilka miesięcy temu podjął walkę ze swoją otyłością. Ostatecznie jednak postanowił pomóc sobie za pomocą operacji bariatrycznej. Magda Gessler odniosła się do tej decyzji w bardzo nieprzychylny sposób.

“Tak, to nie żart. Już jakiś czas temu, po konsultacjach z lekarzami i badaniach, uznałem że nie ma odwrotu. Dlatego poddałem się operacji bariatrycznej. To wielki krok w mojej walce o zdrowie i życie" – napisał w facebookowym poście.

Umieścił również filmik na swoim Facebooku, który został nakręcony chwilę po operacji. Żartował w nim, że ludzie wycinają sobie ⅘ żołądka. W jego przypadku natomiast to tak, jakby wyciął brata bliźniaka.

Operacji zmniejszenia żołądka poddał się również Andrzej Grabowski. Dzięki niej udało mu się zrzucić aż 40 kilogramów w krótkim czasie.

Obaj panowie podjęli świadomą decyzję, która być może w dużym stopniu przedłuży ich życie. Niejednokrotnie przeprowadza się taką operację po to, aby życie uratować.

Magda Gessler potępia takie decyzje

Magda Gessler, znana restauratorka, bardzo krytycznie podeszła do tego tematu. Zapytana przez “Fakt”, co sądzi o operacji Tomasza Sekielskiego, skrytykowała jego decyzję:

“Nigdy w życiu nie zmniejszyłabym sobie żołądka, żeby schudnąć! To straszny pomysł. Życie nam daje stwórca, więc jeżeli chcemy być ładni, dbajmy o siebie od środka, dbajmy o naszą energię, o nasz mózg. Dbajmy też o naszą dietę. Poddanie się takiej operacji grozi śmiercią, a tym samym opuszczeniem najbliższych” - powiedziała.

Magda Gessler, która sama sporo schudła, wie, że nadal ma nadwagę. Wyznała jednak, że nie ma zamiaru iść na skróty.

Co sądzicie o krytyce Magdy Gessler? Uważacie, że słusznie potępia takie operacje? A może dla Andrzeja Grabowskiego i Tomasza Sekielskiego zmniejszenie żołądka było ostatnią deską ratunku?

Agnieszka

Polecane