Zbadaj swoje zdrowie! Te TESTY kupisz za gorsze w aptece

Elżbieta

Zdrowie

24.07.2019 22:04

Zbadaj swoje zdrowie! Te TESTY kupisz za gorsze w aptece

Jeśli masz podejrzenia jakiejś choroby, nie musisz od razu iść na specjalne badania. Nigdy nie zastąpi to wizyty u specjalisty, ale da Ci szybszy obraz stanu zdrowia. Jest kilka testów, które po zakupie w aptece można zrobić samemu w domu.

Zdjęcie Zbadaj swoje zdrowie! Te TESTY kupisz za gorsze w aptece #1

PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO TESTÓW DOKŁADNIE PRZECZYTAJ ULOTKĘ.

Domowy test na poziom cukru we krwi

Koszt to około 18 zł za dwa testy. Powinniśmy go wykonywać kontrolnie raz na rok. Test jest tylko dla osób, które nie chorują na cukrzycę. Wykonuje się go na czczo. Nakłuwamy palec i umieszczamy krople krwi na płytce. Na odczytanie wyniku czekamy 3 minuty.

GlukozaTest

Zdjęcie Zbadaj swoje zdrowie! Te TESTY kupisz za gorsze w aptece #2

Test na krew utajoną w kale

Koszt to około 20 zł za 5 sztuk. Test może sygnalizować o chorobach jelit. Osoby po 50 roku życia powinny go wykonywać kontrolnie raz w roku. Test polega na wrzuceniu papierka testowego do sedesu, w którym znajduje się kał. Sedes powinien być oczyszczony i wolny od środków chemicznych. Zmiana koloru papierka oznacza pozytywny wynik testu.

HemoActive

Zdjęcie Zbadaj swoje zdrowie! Te TESTY kupisz za gorsze w aptece #3

Domowy test na poziom cholesterolu

Koszt to około 19 zł w aptece. Poziom cholesterolu powinien być badany kontrolnie raz na rok. Nanosimy kroplę krwi z opuszka na kółeczko i czekamy 3 minuty na odczyt. Odczyt polega na porównywaniu koloru plamki z załączonym do testu wzornikiem.

Cholesterol Test

Zdjęcie Zbadaj swoje zdrowie! Te TESTY kupisz za gorsze w aptece #4

Test na obecność narkotyków

Koszt to około 50 zł. Test należy zrobić w czasie 3 dni od momentu podejrzenia brania narkotyków przez osobę badaną. Aby go wykonać, pobieramy ślinę na próbnik, wkładamy do testu i czekamy 9 minut.

NarkoDiag MultiTwist

Zdjęcie Zbadaj swoje zdrowie! Te TESTY kupisz za gorsze w aptece #5

Test na objawy menopauzy

Koszt to około 19 zł za dwa testy. Takie badanie powinny wykonywać kobiety około 40-stki, które zauważą zmiany w cyklu miesiączkowym. Test przeprowadza się dwa razy z tygodniowym odstępem. Wynik odczytujemy po 10 minutach. Gdy pojawią się dwie kreski, jest to sygnał okresu przedmenopauzowego.

Amil test menopauzalny płytkowy

Zdjęcie Zbadaj swoje zdrowie! Te TESTY kupisz za gorsze w aptece #6

Infekcja helicobacter pylori

Test kosztuje około 20 złotych w aptece. Warto go zrobić przy podejrzeniach choroby wrzodowej, której objawami są: zgaga, pieczenie żołądka i bóle brzucha. Test robi się, nakłuwając koniec palca i nanosząc kroplę krwi na płytkę, którą następnie zwilżamy specjalnym roztworem. Na wynik należy czekać 15 minut, jeśli pojawią się dwie kreski, będzie to oznaczać, że infekcja się toczy bądź jest niedawno przebyta.

Hydrex Helicobacter test

Zdjęcie Zbadaj swoje zdrowie! Te TESTY kupisz za gorsze w aptece #7

Domowy test na dni płodne

Test można kupić od 50 zł za 5 sztuk. Przeprowadzamy go, gdy staramy się o dziecko, może nam ułatwić planowanie stosunku. Test należy zacząć 16 dni przed miesiączką. Wykonanie opiera się na naniesieniu 3 kropli moczu na test. Wynik pojawia się po 5 minutach.

Baby Boom test owulacyjny paskowy

Zdjęcie Zbadaj swoje zdrowie! Te TESTY kupisz za gorsze w aptece #8

Domowa analiza moczu

Test kosztuje około 19 zł. Wykonujemy go kontrolnie bądź przy podejrzeniach zapalenia pęcherza. Aby go wykonać, należy na czczo pobrać mocz do pojemnika i zanurzyć w nim pasek testowy. Wyniki odczytujemy po 30,60 i 120 sekundach.

Parametry moczu URS 10 Test

Zdjęcie Zbadaj swoje zdrowie! Te TESTY kupisz za gorsze w aptece #9