Gdzie trzymać pieniądze podczas wakacyjnych podróży? Byle nie w nerce

Gdzie trzymać pieniądze podczas wakacyjnych podróży? Byle nie w nerce

Podczas wakacyjnych podróży jesteśmy odprężeni i mniej czujni. Utrata środków do życia w obcym kraju może się jednak źle skończyć. Niestety, w turystycznych miejscowościach kieszonkowców nie brakuje, mają oni dziesiątki sposobów na kradzieże. Sprawdź jak chronić swoje pieniądze na wakacjach.

Zdjęcie Gdzie trzymać pieniądze podczas wakacyjnych podróży? Byle nie w nerce #1

Wiele osób lubi nosić torebki zwane nerkami, są to małe saszetki na pasku, który owijamy dookoła bioder. Jest to niezwykle oczywiste miejsce, niestety kieszonkowcy mają już na to swoje sposoby, nasze pieniądze nie są w nich chronione w odpowiedni sposób.

Gdzie trzymać pieniądze?

Najlepiej w hotelu

Podczas wakacji, noś przy sobie tylko tyle pieniędzy, ile aktualnie potrzebujesz, resztę lepiej zostaw w hotelowym sejfie.

Pojemniki po kosmetykach

Są one świetną i nieoczywistą skrytką na pieniądze. Każdy przy sobie na wakacjach ma krem do opalania, złodziej nie wpadnie na to, żeby właśnie tam szukać. Oczyść i osusz pojemnik, zanim włożysz tam cenne banknoty.

Zrób sobie skrytkę w części garderoby

Najlepiej w takiej, która nosisz często, np. w spodniach. Każda para jeansów posiada w górnej części pasek. Tkanina w tym miejscu jest często złożona na dwa. Przetnij ją od środka i wsuń banknoty. Aby zabezpieczyć je dokładniej, możesz zaczepić agrafkę w miejscu rozcięcia. Pamiętaj, aby wyciągnąć je przed praniem.

Książki

Jeśli nie zabrałeś ze sobą książek do czytania, to pewnie posiadasz przynajmniej jakiś zeszyt bądź przewodnik turystyczny. Możesz skleić ze sobą dwie tylne strony i stworzyć kieszeń, w której schowasz pieniądze.

Zdjęcie Gdzie trzymać pieniądze podczas wakacyjnych podróży? Byle nie w nerce #2

Kosmetyczka

Złodziej nie wpadnie na to, by zainteresować się Twoją kosmetyczką. Trzymaj w niej banknoty, jednak aby zabezpieczyć je przed ewentualnym zamoczeniem, gdy jakiś kosmetyk się rozleje, wsadź je najpierw do woreczka.

Buty

Ta część garderoby jest wyjątkowo nieoczywista, choć znana podróżnikom już od dawna. Buty są świetnym schowkiem, żaden złodziej nie jest Ci w stanie z nich wyciągnąć czegokolwiek. Pamiętaj, tylko aby zabezpieczyć banknoty woreczkiem foliowym.

Elżbieta

Polecane