Amerykańscy raperzy wykorzystali piosenkę Edyty Bartosiewicz! Artystka zareagowała mocnym wpisem!

Agnieszka

Newsy

03.06.2020 13:54

Amerykańscy raperzy wykorzystali piosenkę Edyty Bartosiewicz! Artystka zareagowała mocnym wpisem!

Edyta Bartosiewicz w końcu zabrała głos, po tym, jak w naszym kraju zrobiło się głośno o grupie amerykańskich raperów i ich utworze "Candy". Jak się okazuje, bezprawnie wykorzystano sample z popularnej piosenki "Trudno Tak", którą Bartosiewicz nagrała z Krzysztofem Krawczykiem. Zobaczcie mocny wpis piosenkarki!

Edyta Bartosiewicz wraz z Krzysztofem Krawczykiem w 2004 roku nagrali utwór, który w naszym kraju przez długo okres gościł na najwyższych miejscach list przebojów i po dziś dzień możemy go usłyszeć w rozgłośniach radiowych. Teraz po latach ponownie jest o nim głośno za sprawą amerykańskiego duetu Berner i B-Real.

Amerykańscy raperzy wykorzystali piosenkę Edyty Bartosiewicz!

Duet Berner i B-Real nagrał utwór pod tytułem "Candy", jednak to nie ich nowy singiel stał się popularny w naszym kraju, ale zrobiło się o nim głośno głośno za sprawą tego, że możemy w nim usłyszeć głos Edyty Bartosiewicz.

Amerykańscy raperzy wykorzystali do swojego utworu sample z piosenki "Trudno Tak" i jak się okazuje, Edyta Bartosiewicz nie jest zadowolona z tego faktu. Na profilu w mediach społecznościowych piosenkarki pojawił się obszerny post, w którym odniosła się do całej sprawy! Zobaczcie!

Artystka zareagowała mocnym wpisem!

"Ostatnio głośno zrobiło się o piosence 'Trudno tak', a to za sprawą nowego singla Bernera & B-Reala ft. Rick Ross 'Candy'. Panowie raperzy @Berner415, @breal zsamplowali w nim mój głos, który robi za podkład muzyczny przez cały numer"

Następnie, jak możemy przeczytać w oświadczeniu Bartosiewicz na Facebooku, raperzy w swoim utworze wykorzystali piosenkę Bartosiewicz bez jej zgody:

"Nie muszę chyba dodawać, że bez mojej wiedzy i zgody. To bardzo dziwne, bo akurat w Stanach prawo, dotyczące używania czyichś sampli, jest bardziej zaawansowane niż w Europie"

Dodatkowo w jej oświadczeniu pojawił się fragment wypowiedzi raperów:

“"Szacunek dla gościa, którego wysamplowaliśmy, a który powiedział, że cieszy się, iż ludzie w Stanach słuchają go…”.

Chodzi o Krzysztofa Krawczyka. Myślę, że Krzysztof faktycznie może być zadowolony, problem jest jednak taki, że to mój wokal i linia melodyczna (tej partii nie usłyszycie w serbskim oryginale) zostały wykorzystane"

Okazuje się, że Edyta Bartosiewicz postanowiła również nominować duet amerykańskich raperów do akcji Hot16Challenge, bo jak zaznaczyła:

"Może będą tak odważni, przyjmą wyzwanie i dołożą się do akcji"

Myślicie, że duet Berner i B-Real odpowie na nominację Bartosiewicz?