Czy wiesz do czego służy ten otwór? Ma to każdy odkurzacz

Patrycja

Dom

31.05.2019 21:32

Czy wiesz do czego służy ten otwór? Ma to każdy odkurzacz

Otwór w rurze odkurzacza, czyli coś, co widzi każdy a nikt nie wie, do czego służy. Okazuje się, że pełni on swoją funkcję i wcale nie chodzi tu o regulację siły ciągu odkurzacza.

Zdjęcie Czy wiesz do czego służy ten otwór? Ma to każdy odkurzacz #1

Jaką funkcję pełni otwór w rurze odkurzacza?

Każda rura odkurzacza wyposażona jest w przesuwny element, który odsłania otwór. Znajduje się on w okolicach rączki odkurzacza, tak byśmy mieli do niego ławy dostęp. Ma to duże znaczenie, gdyż pełni on bardzo ważną funkcję.

Jeśli już przesuwamy element rozszczelniając rurę to po to, aby zmniejszyć siłę ssania. Jest nam to pomocne, zazwyczaj przy odkurzaniu dywanów, dywaników lub innych ruchomych elementów. Jednak nie jest to docelowe przeznaczenie według twórców otworu. Jego faktyczna rola jest nieco inna i ważniejsza niż mogłaby się nam wydawać.

Zdjęcie Czy wiesz do czego służy ten otwór? Ma to każdy odkurzacz #2

Faktycznie jest to otwór do natychmiastowego, awaryjnego odessania przedmiotu, który został zassany przypadkowo. Niektóre z tych przedmiotów mogą zatkać rurę, sprawiając, że wytworzy się spore ciśnienie, które szybko może spalić silnik odkurzacza. Dlatego otwór jest umieszczony w takim, a nie innym miejscu. Ma on nam pomóc, zareagować odpowiednio szybko i nie dopuścić do uszkodzenia odkurzacza. Rozszczelnienie otworu, zmniejsza ciśnienie i daje nam czas na spokojne wyłącznie odkurzacza i wyjęcie przedmiotu z rury.

Pamiętaj!

Jeśli w trakcie odkurzania, zassiesz do rury coś, co ją zatka, w pierwszej kolejności, przesuń plastikowy element przy rączce, a dopiero potem wyłącz odkurzacz. Szybka reakcja w takim przypadku, jest bardzo ważna dla silnika naszego odkurzacza.