Gumowe otwory w słuchawce od prysznica? Sprawdź, do czego służą!

Gumowe otwory w słuchawce od prysznica? Sprawdź, do czego służą!
23Mar

Różne otwory w słuchawce od prysznica mają przydzielone pewne funkcje. Niektóre z nich służą do lepszego kierowania strumieniem, a inne regulują ciśnienie wody. Gumowe otwory również posiadają swoje konkretne zadanie. Do czego służą?

Zdjęcie Gumowe otwory w słuchawce od prysznica? Sprawdź, do czego służą! #1

Gumowe otwory

Tak stworzone otwory przeważnie znajdują się po skrajnie zewnętrznej części kręgu z otworami. To dlatego, że ludzie najczęściej korzystają właśnie z tego strumienia. Gumowe otwory mają zatem za zadanie ułatwić nam czyszczenie główki z kamienia. Dzięki gumowej formie znacznie łatwiej jest nam poruszać palcem po główce, dzięki czemu rozkruszamy i pozbywamy się kamienia.

Jak jednak dokładniej wyczyścić słuchawkę od prysznica? Wystarczy, że do woreczka wlejemy wodę i ocet w takich samych proporcjach i zanurzymy w mieszance słuchawkę. Woreczek można zawiązać na główce lub można ją odkręcić i włożyć do mieszanki pozostawiając na noc.

Funkcje strumieni

Skoro już wiemy jak dokładnie czyścić słuchawkę od prysznica, to warto zapoznać się również z funkcją strumieni, które oferuje nam główka prysznica.

Zdjęcie Gumowe otwory w słuchawce od prysznica? Sprawdź, do czego służą! #2

  • Strumień, który uzyskujemy poprzez gumowe otwory, jest strumieniem deszczowym. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko się orzeźwić i odprężyć.
  • Kolejnym strumieniem, jest ten najbardziej centralny i najsilniejsze – strumień do masażu. Dzięki niemu z łatwością rozmasujemy swoje spięte mięśnie oraz poprawimy krążenie krwi. Mocny strumień łatwo regeneruje i relaksuje nie tylko mięśnie, ale również skórę, która wymaga naszej uwagi.
  • Innym strumieniem jest strumień szeroki. Znajduje się on między strumieniem deszczowym i tym do masażu. Jak sama nazwa wskazuje, jego otwory są szerokie i znacznie większe od pozostałych. Przez ten strumień ciśnienie wody jest znacznie łagodniejsze, dzięki czemu relaksujemy swoje ciało pod miękkim strumieniem wody.

W zależności od główki mogą na niej się znaleźć jeszcze inne otwory, których strumień będzie pełnił inne funkcje. Na przykład strumień mieszany, czyli wszystkie otwory przepuszczają wodę. Kolejnym przykładem jest mglisty strumień, czyli znajdujemy się pod lekką mgiełką, która łagodzi naszą skórę.

Sprawdź zatem swoją słuchawkę od prysznica, aby jeszcze lepiej poznać jej możliwości. Dzięki temu możesz cieszyć się relaksującym, a przede wszystkim wolnym od kamienia prysznicem!

następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ