Dziura w rączce - czy wiesz, do czego służy? Będziesz zaskoczona!

Dziura w rączce - czy wiesz, do czego służy? Będziesz zaskoczona!

Wiele osób pewnie nigdy nie zastanawiało się na tym, dlaczego prawie każda patelnia i garnek ma w rączce otwór. Z jednej strony intuicyjne wydaje się to, że służy on po prostu do zawieszenia patelni albo garnka na uchwycie, kiedy z niego nie korzystamy. Jednak podczas gotowania otwór przydaje się jeszcze bardziej.

Zdjęcie Do czego służy otwór w rączce od garnka i patelni? Niewiele osób zna ten trik #1

Zamiast opierać brudną łyżkę o blat lub zlew – umieść ją w tym właśnie otworze. Dzięki temu nic nie ubrudzisz i zawsze będziesz mieć łyżkę pod ręką. Odległość od patelni sprawi, że łyżka nie będzie się nagrzewać, dzięki czemu bez problemu będziesz mogła z niej korzystać.

Zdjęcie Do czego służy otwór w rączce od garnka i patelni? Niewiele osób zna ten trik #2

Sposób na przypaloną blachę od piekarnika

Połóż tabletkę do zmywarki na blachę i zalej ją wrzątkiem. Pozostaw na 2 godziny, a po tym czasie bez problemu usuniesz przypalone pozostałości jedzenia.

Zdjęcie Do czego służy otwór w rączce od garnka i patelni? Niewiele osób zna ten trik #3

Sposób na miękką i delikatną wołowinę

Jeśli chcesz, aby mięso wołowe było miękkie i delikatne – dodaj do niego łyżeczkę sody oczyszczonej. Dzięki temu duszenie lub gotowanie zajmie mniej czasu.

Kubki z IKEA – dlaczego mają otwór w podstawce?

Kubki posiadają ten otwór, aby podczas mycia w zmywarce w podstawie kubka nie zbierała się woda. Dzięki temu woda z detergentem nie zasycha i tworzy osadu.

Zdjęcie Do czego służy otwór w rączce od garnka i patelni? Niewiele osób zna ten trik #4

Oczyszczanie powietrza cebulą

Cebula skutecznie oczyszcza powietrze z bakterii i innych zanieczyszczeń. Wystarczy pokroić dwie cebule na mniejsze kawałki i umieścić na talerzyku w sypialni. Po kilku godzinach powietrze będzie o wiele czystsze.

Usuń tłuste plamy za pomocą talku dla dzieci

Talk dla niemowląt doskonale absorbuje tłuszcz oraz wilgoć. Kiedy na ubraniu pojawi się tłusta plama, jak najszybciej posyp ją talkiem i delikatnie go wetrzyj w materiał. Pozostaw na kilka minut, a następnie spłucz talk i wypierz ubranie w pralce.

Agnieszka

true

Polecane