Borys Szyc ostro do Klepackiej: “Jesteś żałosna.” Qczaj i Mołek też komentują!

Agnieszka

Newsy

28.05.2019 9:47

Borys Szyc ostro do Klepackiej: “Jesteś żałosna.” Qczaj i Mołek też komentują!

Niedzielna wymiana zdań Kingi Rusin z Zofią Klepacką przerodziła się już w tabloidową aferę. Pod postem Zofii Klepackiej rozpętała się burza. Jedni popierają poglądy olimpijki, inni jednak zdecydowanie ją krytykują. Do tej drugiej grupy postanowił się dołączyć choćby Borys Szyc.

Spór pomiędzy Kingą Rusin i Zofią Klepacką miał miejsce przed jedną z komisji wyborczych w niedzielę wyborczą. Kinga Rusin miała krzyczeć do Klepackiej, że jej homofobiczne poglądy to wstyd. Wtedy Klepacka włączyła nagrywanie w telefonie i podeszła do Kingi. Wbrew woli prezenterki nagrywała ją oraz członków jej rodziny. Doszło też do ostrej wymiany zdań. Nagranie możecie zobaczyć na jej Facebooku.

Pod postem Klepackiej, w którym udostępniła ten film widnieje już wiele komentarzy. W tym Borysa Szyca, który napisał:

“Jesteś żałosna dziewczynko. Oddaj te medale i nie noś orła bo przynosisz wstyd”.

Na tym jednak się nie skończyło. Szyc postanowił odpowiedzieć na kilka komentarzy wystosowanych wprost do niego. Większość z nich była słowami wsparcia. Znalazło się tak jednak również sporo komentarzy obrażających aktora.

View this post on Instagram

To próbujemy hahaha

A post shared by Zofia Klepacka (@zofia_klepacka) on

Komentarze pod postem Kingi Rusin

Kinga Rusin w odpowiedzi na udostępnienie tego filmu na profilu Klepackiej udostępniła post na Instragramie. Napisała tam między innymi:

"Podziwiam za wyniki sportowe, ale wstyd mi, że osoba która reprezentuje nasz kraj kojarzy się na świecie z pogardą i nienawiścią dla ludzi, którzy myślą i czują inaczej niż ona. Wśród sportowców są też osoby homoseksualne osiągające nieprawdopodobne sukcesy. Czy Klepacka nie podaje im ręki? A może oni jej...? Wstyd pani Zofio - powiedziałam to mijając Panią i powtórzę to tutaj raz jeszcze." - napisała Kinga Rusin w swoim poście na Instagramie.

Zarzuciła też Zofii Klepackiej, że takimi wypowiedziami, homofobicznym nastawieniem, chce wypromować się w środowisku prawicowego internetu.

Pod postem Rusin widnieje wiele komentarzy wsparcia od znanych osób.

MAGDA MOŁEK:


"Nie każdego stać na taką postawę. Gratuluję Ci Kingo opanowania."


TOMEK CIECHANOWSKI:

"Kinga, dziękuję. Podpisuję się pod każdym słowem jakie z taktem i opanowaniem wypowiedziałaś pod adresem tej pani. Widziałem to nagranie i jedyną osobą, która zachowała się w tej sytuacji napastliwie i poniżej wszelkiej krytyki jest Pani Klepacka."

QCZAJ:

"Pani Kingo! Kochom Cie! ❤️ Folołuje Cie z otwartymi ramionami za odwagę i postawę! Jest mi wstyd za tytuły „Rusin obraża mistrzynię olimpijską”. Bo czy można nazwać mistrzynią kogoś kto tak bardzo nienawidzi ludzi? Sport łączy a nie dzieli❤️"