Polacy masowo zwracają telefony Huawei! Google kończy współpracę z marką

Polacy masowo zwracają telefony Huawei! Google kończy współpracę z marką

Ostatnie kontrowersje wokół sprzętów Huawei mają już swoje pierwsze skutki. Doszło bowiem do tysięcy zwrotów telefonów oraz anulowania zamówień. Wszystko przez to, że telefony tej marki nie będą już posiadać Googlowskich aplikacji.

Zdjęcie Polacy masowo zwracają telefony Huawei! Google kończy współpracę z marką #1

Przedstawiciele firmy Google potwierdzili niedawno, że współpraca z Huawei została częściowo zakończona. Oznacza to, że nowo wyprodukowane modele nie będą miały dostępu do aplikacji Google, w tym Gmail, YouTube czy Chrome. Telefony wyprodukowane wcześniej nie będą miały natomiast dostępu do aktualizacji tych aplikacji. Skąd taka decyzja?

Stany Zjednoczone oraz kilka innych zachodnich państw poinformowało o swoich obawach dotyczących elektronicznego sprzętu Huawei. Podejrzewają bowiem, że telefony chińskiego koncernu mogą być wykorzystywane do celów szpiegowskich.

Huawei został wpisany na czarną listę podmiotów. Oznacza to, że muszą uzyskiwać zgodę amerykańskiego rządu na zakup amerykańskiej technologii. Jednak 15 maja Donald Trump oficjalnie zakazał amerykańskim firmom korzystania ze sprzętu telekomunikacyjnego znajdującego się na czarnej liście. Obecność na czarnej liście oznacza zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA.

Zdjęcie Polacy masowo zwracają telefony Huawei! Google kończy współpracę z marką #2

Zwrot urządzeń i anulowanie zamówień

Nic więc dziwnego w tym, że Polacy masowo zwracają zakupione telefony. Pozwala im na to prawo. Zwrotu można dokonać w ciągu 30 dni od zakupu. Jednak nie to jest największym problemem Huawei. Operatorzy sieci komórkowych mogą jeszcze bardziej pogrążyć firmę. To właśnie sieci komórkowe swoimi zamówieniami i promocjami na telefony Huawei napędzają sprzedaż.

Do tej pory sieci komórkowe najbardziej promowały dwie marki telefonów: Huawei i Samsung. Wydaje się więc jasne, że na ogromnych problemach Huawei’a najbardziej skorzysta właśnie Samsung.
Agnieszka

Polecane