Strzelanina w szkole pod Włocławkiem! Ranna 11-latka i kilka innych osób

Strzelanina w szkole pod Włocławkiem! Ranna 11-latka i kilka innych osób

W Brześciu Kujawskim, w szkole nr. 1 im. Władysława Łokietka doszło dzisiaj do strzelaniny. 18-latek ranił kilka osób. Napastnik został już zatrzymany.

Zdjęcie Strzelanina w szkole pod Włocławkiem! Ranna 11-latka i kilka innych osób #1

18-letni były uczeń szkoły, Marek N. wszedł do szkoły, po czym rzucił dwie petardy. Następnie oddał kilka strzałów z broni w kierunku woźnej, którą postrzelił w brzuch. Petardy raniły natomiast 11-letnią uczennicę. Odniosła obrażenia ud i klatki piersiowej. Obie ofiary zostały przewiezione do szpitala i ich stan jest stabilny.

Nie wiadomo, jakiej broni używał napastnik. Media podają jednak informacje, że rany nie są charakterystyczne dla broni palnej. Były uczeń został obezwładniony przez jednego z pracowników szkoły i przekazany policji. Wiadomo, że chłopak leczył się psychiatrycznie. Niedawno opuścił szpital psychiatryczny. Dokładnych motywów jego zbrodni jeszcze jednak nie znamy.

Do Radia Zet zadzwonił również świadek zdarzenia, który poinformował, że ofiar 18-letniego napastnika jest więcej niż dwie. Te informacje do tej pory nie zostały jednak potwierdzone.

Agnieszka

true

Polecane