GWIAZDY wspierające strajk ZALAŁ HEJT! “Ośmieszasz się, popierasz krzywdę”

Agnieszka

Lifestyle

April 8, 2019, 10:51 a.m.

GWIAZDY wspierające strajk ZALAŁ HEJT! “Ośmieszasz się, popierasz krzywdę”

Strajk nauczycieli, który wystartował dzisiaj, spotkał się ze sporym wsparciem ze strony gwiazd i celebrytek. Jednak kontrowersje, jakie towarzyszom strajkowi sprawiły, że niektóre gwiazdy spotkały się z falą krytyki. Przekonać mogła się o tym na przykład Anja Rubik, która poparła strajk, ponieważ jej siostra jest nauczycielką.

View this post on Instagram

Z całego serca wspieram strajk nauczycieli! Jestem dumna z mojej siostry, która jest nauczycielką i wszystkich innych nauczycieli którzy również 8ego kwietnia zjednoczą się i zawalczą o swoją godność! Nauczycielki/Nauczyciele są odpowiedzialni za przyszłe pokolenia Naszego kraju, za kształcenie , wychowanie, bezpieczeństwo! To wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem! Każdy Rodzic, dla którego przyszłość swojego dziecka jest ważna powinien wesprzeć ten strajk! Owszem, będzie to chwilowe utrudnienie ale nie ma innego wyjścia! Nauczyciel/ Nauczycielka , który jest sfrustrowany gdyż nie stać go/ją na zapłacenie podstawowych rachunków nie mówiąc o innych ważnych elementach życia - nie będzie w stanie być dobrym pedagogiem.Jestem o tym przekonana! Wspierajmy NAUCZYCIELI ! #strajknauczycieli 🇺🇸 I support the teachers' strike with all my heart! I am proud of my sister, who is a teacher and all of the other teachers who will unite and fight for their dignity on April 8th! Teachers are responsible for the future of our generations, for their education, upbringing and safety! It is absurd that people who are so important, with so much responsibility and impact, barely make ends meet! Every parent for whom the future of their child is important should support this strike! Yes, it will be a temporary difficulty but there is no other way out! A teacher who is frustrated because he / she can not pay her/his basic bills, not to mention afford other necessary and important elements of their life - will not be able to be a GOOD teacher. I am convinced of that! Let's support the TEACHERS! #strajknauczycieli

A post shared by Anja Rubik (@anja_rubik) on

"Z całego serca wspieram strajk nauczycieli! Nauczycielki/Nauczyciele są odpowiedzialni za przyszłe pokolenia naszego kraju, za kształcenie, wychowanie, bezpieczeństwo! To wstyd, że osoby tak ważne i z tak wielką odpowiedzialnością, ledwo wiążą koniec z końcem!" - napisała Rybik na Instagramie.Po tym wpisie internauci mocno skrytykowali Anje Rubik. Wielu z nich twierdziło w komentarzach, że nauczyciele mają 2 miesiące płatnego urlopu i nie zarabiają tak źle. Co więcej, chcą osiągnąć swoje cele kosztem dzieci i ich rodziców.

"Ośmieszasz się stojąc z tą kartką wielbicielko PO. Tyle przywilejów, ile mają nauczyciele, i tyle wolnego, to nie ma żadna inna grupa zawodowa. Lekarze i pielęgniarki odpowiadają za życie człowieka, a pracują 40 godzin, kończą ciężkie studia i mają tylko miesiąc urlopu. "

"Tym samym popierasz krzywdę, jaka stanie się dzieciom przez dodatkowy stres podczas egzaminów. Szkoda, że pieniądze przysłaniają wszystko i są klapkami na oczach."

W komentarzach pojawiało się wiele obraźliwych słów w stosunku do nauczycieli i samej modelki. Rubik nie wytrzymała i postanowiła napisać komentarz:

"Jeszcze niedawno wszyscy krzyczeliście stop nienawiści! A tu nagle tyle się wylewa.. jestem w lekkim szoku!" - odpisała Anja.
Oprócz Anji Runik, protest nauczycieli popiera wiele innych gwiazd:

Maja Ostaszewska

‘Walczą nie tylko o swoją godność, ale także o godną edukację naszych dzieci. To również oni mają ogromny wpływ na to, na jakich dorosłych wyrosną nasze dzieci.”Monika Mrozowska

Monika Mrozowska wskazała na fakt, że trójka jej dzieci “załapała się” na protest. Ich szkoły zostały zamknięte. Jednak nie jest zła, ponieważ doskonale rozumie, że protest może być skuteczny tylko wtedy, kiedy jest dotkliwy.

"Czy jestem zła? Nie. Bo kiedy do cholery mają nauczyciele strajkować? Podczas długiego weekendu majowego? Czy wakacji? To jest najlepszy moment!"

Magda Cielecka

Swoje wsparcie dla nauczycieli wyraziła również Magda Cielecka. W komentarzach pod jej wpisem też jednak można znaleźć nieprzychylne nauczycielom komentarze:

"A co z uczniami, którzy w środę mają pisać egzamin gimnazjalny? Co z ósmoklasistami, którzy piszą egzamin w przyszły poniedziałek? O nich Pani nie pomyślała? O naszych dzieciach? Grunt to uprawiać politykę, i to w marnym stylu." - napisał internauta w komentarzu pod postem aktorki.

Jak widać, społeczeństwo znów jest mocno podzielone. Każda ze stron ma jednak silne argumenty. A wy co sądzicie o strajku nauczycieli? Popieracie, czy może nie chcecie, aby odbywał się kosztem zajęć szkolnych?

View this post on Instagram

Dziś o 8:00 rano rozpoczął się strajk nauczycieli. Połowa z nas jest razem z nauczycielami, a połowa nie popiera strajku z różnych przyczyn. Dwie podstawowe dotyczą zbyt wygórowanych wymagań finansowych oraz formy protestu. U przeciwników pojawia się często jeszcze jeden argument. Są przeciwni by podwyżka objęła wszystkich nauczycieli, bo według nich wielu wykonuje ten zawód nieprawidłowo.Sama mam trójkę dzieci. Cała trójka na protest się „załapała”. Karolina ma w szkole różnych nauczycieli . Fajniejszych i tych mniej... Jagodę przez ostatni rok prowadzi Pani Ewelina, która jest super nauczycielem nauczania początkowego. Józek ma w przedszkolu kilka swoich ukochanych przedszkolanek... Osoby, które nawet popierają strajkujących, maja duże zastrzeżenia co do terminu strajku... Bo egzaminy, bo uczniowie i tak są wystarczająco zestresowani ... Karolina za dwa dni ma egzaminy gimnazjalne. Cała trójka zamiast do szkoły i przedszkola przyjechała dzisiaj ze mną do pracy, do Wrocławia. Bo akurat wypadły mi zdjęcia. Czy jestem zła? Nie. Bo kiedy do cholery maja nauczyciele strajkować? Podczas długiego weekendu majowego? Czy wakacji? To jest najlepszy moment! I zamiast myśleć o tym, że ktoś nieuczciwie dostanie podwyżkę, wolę myśleć o tym, że dostanie ją w końcu ten, kto od dawna na nią zasługuje. Pozdrawiam ciepło! Nauczycieli💪💪💪 oraz wyrozumiałych pracodawców, którzy pozwolili przyjść dzisiaj z dziećmi do pracy lub bez problemu zwolnili z obowiązków służbowych ( niektórzy podobno przygotowali dla dzieci swoich pracowników opiekę )😉❤️ Wszystkich pozostałych tez pozdrawiam, pamiętajcie , że każdy z nas może kiedyś potrzebować wsparcia innych...😉 Foto: @maciej.a.l

A post shared by Monika Mrozowska (@monikakingamrozowska) on