Kim była Magda Gessler, zanim stała się sławna? Tych faktów nie znaliście!

Agnieszka

Newsy

05.04.2019 19:39

Kim była Magda Gessler, zanim stała się sławna? Tych faktów nie znaliście!

Magda Gessler jest obecnie znaną i cenioną restauratorkę, osobowością telewizyjną, a także malarką i pisarką. Jej droga na szczyt jednak była kręta. Kim była, zanim stała się sławna i pokochała gotowanie?Dzieciństwo i korzenie

Magda Gessler urodziła 10 lipca 1953 roku w Komorowie. Jej ojciec, Mirosław Ikonowicz, wywodził się z Wileńszczyzny. Matka natomiast Olga Borkowska miała pochodzenie rosyjskie. Brat Magdy, Piotr Ikonowicz jest znanym politykiem, działaczem społecznym i prawnikiem. Jej chrzestnym natomiast był Ryszard Kapuściński - “cesarz reportażu”.

Korzenie Magdy Gessler są więc godne uwagi. Jak sama ona.

Restauratorka swoje dzieciństwo spędziła na Kubie - pracował tam jej ojciec. Potem przeprowadziła się do Hawany, a następnie do Madrytu. W Madrycie właśnie Magda Gessler ukończyła malarstwo na Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych imienia św. Ferdynanda.

Życie prywatne

Pierwszym mężem Magdy Gessler był Volkhart Muller - korespondent dziennika “Der Spiegel” w Madrycie. Zmarł w 1986 roku, a po jego śmierci Magda wróciła do Polski. Tutaj wyszła za Piotra Gesslera, którego rodzina zajmowała się prowadzeniem wielu restauracji. W 1991 roku firma Gesslerów uległa podziałowi i Magdzie oraz Piotrowi przypadła znana dziś restauracja “U Fukiera”.

Związek z Piotrem Gessler się zakończył. Obecnie Magda Gessler jest partnerką Waldemara Kozerawskiego, z którym mieszka w Łomiankach.

View this post on Instagram

Dziendobry Waldusiu ..... ❤️

A post shared by Magda Gessler (@magdagessler_official) on

Kilka ciekawostek na temat Magdy Gessler

--Magda Gessler biegle mówi po hiszpańsku, włosku i niemiecku, a portugalski i angielski zna na poziomie komunikatywnym.

--Jak sama przyznała, cierpi na paraliż nerwu trójdzielnego twarzy, stąd lekka asymetria.

--Deklaruje wyznanie prawosławne.

--Zagrała też w serialu "Niania". Miało to miejsce w 2008 roku. Magda grała wtedy służącą (odc. 106). Natomiast w 2014 roku zagrała w “Na Wspólnej” samą siebie.

--Magda dubbingowała również żółwicę Magdę w filmie “Mniam!”Jak widać, na Magdę Gessler składa się o wiele więcej, niż Kuchenne Rewolucje. Jej dzieciństwo było intensywne, tak samo jak życie prywatne. Pomimo wielu przeciwności odniosła sukces.

Znaliście te fakty na temat Magdy Gessler?


View this post on Instagram

#sexikuchnia #foodnetwork #tvn #magdagessler #besos #qzniateam

A post shared by Magda Gessler (@magdagessler_official) on