8 nietypowych zastosowań talku dla niemowląt! Sprawdź koniecznie!

Emila
Dom
07.03.2019 20:45
8 nietypowych zastosowań talku dla niemowląt! Sprawdź koniecznie!

Od pewnego czasu talk dla niemowląt stał się poważnym tematem, jako że może być szkodliwy dla dróg oddechowych dziecka. Nie trzeba jednak całkowicie z niego rezygnować. Ma on swoje zastosowania również w domu, dzięki którym łatwiej będzie nam zachować porządek. Dowiedz się, w jakim celu możesz zastosować talk, aby twój dom był zadbany!Świeże łóżko

W czasie nocy pozostawiamy po sobie pot, który wchłania się w prześcieradło, materac, poduszki oraz kołdry. Poszewki bez problemu możemy wrzucić do pralki, jednakże problem pojawia się z całą resztą. Tutaj przychodzi nam na pomoc talk! Wystarczy posypać nim materac oraz poduszki i pozostawić na świeżym powietrzu przez kilka godzin. Następnie strzepać nadmiar talku pędzelkiem i gotowe! Teraz możemy cieszyć się dłuższą świeżością i czystością łóżka!

Zdjęcie Poznaj 8 domowych zastosowań talku dla niemowląt! #1

Buty

Wielu z nas ma problem z pozbyciem się nieprzyjemnego zapachu z butów. Jedyne co musimy zrobić, to posypać talkiem wnętrze buta i pozostawić na noc, a rankiem porządnie wytrzepać. Po nieprzyjemnym zapachu nie pozostanie żaden ślad!

Skórzane ciuchy

Zależy ci, aby utrzymać swoją ulubioną skórzaną torebkę lub kurtkę w dobrym stanie? W tej sytuacji również może pomóc ci talk. Wystarczy, że nałożysz niewielką ilość talku na skórę, a następnie wetrzesz go przy użyciu ściereczki z mikrofibry. Dzięki temu dłużej możemy się cieszyć skórzanymi ubraniami.

Łańcuszki

Poplątane łańcuszki są bardzo dużym wyzwaniem dla każdego z nas. Bardzo ciężko jest rozplątać tak drobną rzecz, a do tego pojawia się obawa przed rozerwaniem. W tym przypadku możemy posypać zaplątane miejsce talkiem i delikatnie pocierać między palcami do momentu poluzowania się węzła.

Zdjęcie Poznaj 8 domowych zastosowań talku dla niemowląt! #2

Kuweta

Piasek dla kotów zazwyczaj jest wymieszany ze składnikami neutralizującymi nieprzyjemne zapachy. Nie zmienia to jednak faktu, że z czasem przestaje to działać. Można zatem dodać dużą ilość talku do piasku, który doskonale daje sobie radę w walce z nieprzyjemnymi zapachami.

Podłoga

Drewniane podłogi wydają typowe dla siebie skrzypienie, kiedy po nich przechodzimy. Nie każdemu to jednak odpowiada, a więc talk nawet w takiej sytuacji da sobie radę. Posyp nim między szczeliny, a następnie przy użyciu miotły wetrzyj go. Czynność powtarzaj za każdym razem, kiedy ponownie zaczniesz słyszeć skrzypienie.

Zdjęcie Poznaj 8 domowych zastosowań talku dla niemowląt! #3

Plamy na ubraniach

Tłuste plamy na ubraniach stanowią dla nas spore wyzwanie. Wystarczy jednak, że na plamę nasypiemy dużą ilość talku i pozostawimy na 10 minut. Następnie energicznym ruchem i przy użyciu szczotki należy wcierać produkt w materiał. Na samym końcu wystarczy wrzucić ubranie do pralki, a po plamie nie będzie ani śladu!

Gumowe rękawice

Rękawice te mają stały kontakt z wilgocią, a więc w ich wnętrzu może tworzyć się pleśń. Jedyne co musimy zrobić, to wsypać niewielką ilość talku do środka rękawic zaraz po tym, jak ich użyjemy.

Od teraz talk może nam służyć na wiele innych sposobów, dzięki którym utrzymanie domu w porządku stanie się łatwiejsze!

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną