Czym jest „zimowa twarz”? Cierpi na to coraz więcej osób!

Czym jest „zimowa twarz”? Cierpi na to coraz więcej osób!
26Lut

Zimą nasz stan skóry się zmienia. Jest to spowodowane mocnym wysuszeniem i brakiem odpowiednich witamin. Jeśli jednak twoja skóra twarzy jest wyjątkowo wysuszona oraz możesz dostrzec tłusty osad, oznacza to, że masz do czynienia z tak zwaną „zimową twarzą”. Okazuje się, że coraz większa osób cierpi na tę dolegliwość, a więc jak możemy sobie pomóc?Zimowa twarz – co to jest?
Dolegliwość ta występuje, jak sama nazwa wskazuje, w okresie zimowym. Wtedy temperatura spada, powietrze staje się wysuszone oraz zanieczyszczone, co negatywnie wpływa na jakość naszej skóry twarzy. Wtedy skóra zazwyczaj staje się sucha, ale w tym przypadku pojawia się również tłusty osad, którego bardzo ciężko jest się pozbyć. W takim przypadku dobrze jest zastosować odpowiednią kurację, która pozwoli nam odzyskać piękną i nawilżoną skórę.

Zdjęcie Czym jest „zimowa twarz”? Cierpi na to coraz więcej osób! #1
Co robić?
Najważniejszym krokiem jest zadbanie o stan skóry jeszcze przed rozpoczęciem się zimy. W ten sposób unikniemy problemów, które powoduje „zimowa twarz”. Jeśli jednak nie udało nam się tego zrobić i na naszej twarzy pojawiła się wysuszona skóra oraz tłusty osad, należy zastosować kilka przydatnych technik, które pozwolą nam załagodzić objawy.

Zdjęcie Czym jest „zimowa twarz”? Cierpi na to coraz więcej osób! #2

Najlepiej stosować:


  • Promieniowanie słoneczne może być bardzo szkodliwe dla naszej skóry, a więc warto zaopatrzyć się w specjalne filtry do twarzy z zawartością witaminy E.

  • Stosuj kremy z ceramidami, które działają w sposób „cementu” międzykomórkowego. Ceramidy stanowią naturalny element naszej skóry.

  • Kremy z antyoksydantami bardzo dobrze chronią naszą skórę przed różnymi zanieczyszczaniami.

  • Witamina C jest niezbędna do naszego funkcjonowania, a jej niedobór negatywnie wpływa na jakość naszej skóry. Potrzebujemy zatem specjalnych kremów z tą witaminą.Problem „zimowej twarzy” dotyczy wielu osób, jednak można z nim walczyć, aby na nowo cieszyć się delikatną skórą twarzy.

następna inspiracja
Zobacz również:
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja