9 zaskakujących zastosowań masła, o których nigdy nie miałaś pojęcia!

9 zaskakujących zastosowań masła, o których nigdy nie miałaś pojęcia!
23Sty

Z pewnością każdy posiada w swojej lodówce kostkę masła i zazwyczaj jesteśmy nastawieni tylko na jedno wykorzystanie tego produktu. Okazuje się, że masło można wykorzystać na wiele innych sposobów, dzięki którym nasza codzienność stanie się zdecydowanie łatwiejsza. Do czego można wykorzystać masło?

Zdjęcie 9 zaskakujących zastosowań masła, o których nigdy nie miałaś pojęcia! #1

Zaplątane łańcuszki

Rozwiązywanie łańcuszków jest niełatwym wyzwaniem, szczególnie jeśli guzek jest bardzo mocno zaciśnięty, a my nie mamy czym nieco to rozluźnić. W takiej sytuacji wystarczy jednak sięgnąć po kawałek masła i natłuścić supełek. Bardzo ważne jest, aby wmasować masło w każdy zakamarek zaplątanego metalu. Takim sposobem guzek zacznie się rozluźniać, a nam łatwiej będzie całkowicie rozplątać łańcuszek.

Zmatowiała skóra

Skórzane przedmioty z czasem tracą swój połysk i stają się matowe. Jest jednak na to sposób! Wystarczy, że na małą szmatkę nałożymy trochę masła i zaczniemy pocierać nim na przykład skórzany pasek lub buty. Po takim zabiegu na nowo będziemy mogli cieszyć się z połysku naszych rzeczy.

Atramentowe plamy na plastiku

Nieraz zdarzy nam się ubrudzić jakiś plastikowy przedmiot atramentem z długopisu. Aby pozbyć się plamy i nadal cieszyć się rzeczą wystarczy, że nałożymy na atramentową plamę odrobinę masła z solą i wystawimy na słońce. Po pewnym czasie wystarczy jedynie przemyć powierzchnię i gotowe!

Wplątana we włosy guma do żucia

Z pewnością większość z nas mogła doświadczyć ten ból i męczarnię przy ściąganiu gumy do żucia, która wplątała się w nasze włosy. Jest to coś, co z pewnością chcemy unikać, a w razie konieczności pragniemy wiedzieć, jak najszybciej pozbyć się problemu (bez konieczności obcinania włosów). W takiej sytuacji nałóż duże ilości masła na włosy i odczekaj chwilę. Następnie powoli zsuwaj gumę z włosów. Tłuszcz pomoże z łatwością pozbyć się problemu.

Podobnie dzieje się przy usuwaniu lepkich i klejących się mazi na powierzchniach. Wystarczy nasmarować masłem, a następnie przemyć powierzchnię wodą z mydłem i gotowe.

Zdjęcie 9 zaskakujących zastosowań masła, o których nigdy nie miałaś pojęcia! #2

Krótka świeżość sera i cebuli

Wszyscy doskonale wiemy, że ser nie posiada długiego terminu ważności. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie zjeść produkt w odpowiednim czasie, a więc, aby uniknąć wyrzucania go do śmieci wystarczy nasmarować masłem i zamknąć w pojemniczku.

Podobnie dzieje się w przypadku cebuli, kiedy zazwyczaj do gotowania używamy połówkę, a drugą wkładamy do lodówki i sięgamy po nią przy następnej okazji. Aby nie bać się o to, że straci swoją świeżość, wystarczy nasmarować ją masłem.

Problem z przełknięciem tabletek

Z pewnością każdemu zdarzyło się, że tabletka stanęła w gardle i ciężko było ją przełknąć. Jeśli mamy trudności z połykaniem tabletek, to wystarczy zanurzyć je w maśle, a następnie normalnie połknąć. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych zdarzeń.

Zacieki na drewnie

Czyszcząc drewniane meble z zabrudzeń bardzo często mamy do czynienia z zaciekami. Nawet jeśli staramy się, aby ich nie było, to zawsze gdzieś jakieś się pojawią. Wtedy jednak wystarczy nasmarować to miejsce masłem, a drugiego dnia jedynie opłukać wodą i wytrzeć na sucho.

Problem z kipiącą wodą

Zdarza się, że gotująca woda zaczyna wylewać się z garnka. Aby tego uniknąć, wystarczy do wody dodać malutki kawałek masła. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o to, że woda znowu nam wykipi.

Skrzypiące drzwi

Dźwięk skrzypiących drzwi potrafi z czasem doprowadzić do szału. Nie zawsze jednak mamy przy sobie odpowiednie preparaty, które będą mogły naoliwić zawiasy. Wtedy jednak wystarczy nasmarować je masłem tak, że tłuszcz rozprowadzi się we wszystkie zakamarki.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ