Od 16 lat wraca w to samo miejsce! Poznaj nietypową historię wielkiej miłości.

Emila

Związki

10.03.2019 20:11

Od 16 lat wraca w to samo miejsce! Poznaj nietypową historię wielkiej miłości.

Klepetan i Malena są idealnym przykładem, że miłość jak z bajki istnieje i może przetrwać wiele lat. Klepetan od 16 lat co roku wraca na wiosnę z Afryki, aby zobaczyć swoją ukochaną, która jest niepełnosprawna i nie może z nim wylatywać na zimę w ciepłe kraje.

Historia miłości

Malena wiele lat temu została postrzelona przez myśliwego, a więc przez swoją niepełnosprawność nie jest w stanie wylatywać do ciepłych krajów. Zaopiekował się nią w 1993 roku Stjepan Vokić mieszkający w Chorwacji. Zbudował dla Maleny specjalne gniazdo na dachu, w którym może czuć się bezpiecznie.

W czasie zimy przenosi Malenę do garażu, gdzie również ma specjalnie przygotowane dla niej miejsce.

Malena nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować w świecie, a więc Stjepan dba o nią pod każdym możliwym kątem.

Stała się dla mnie całym światem. Łowię dla niej ryby i zbieram gałęzie dla jej gniazda – wyznaje.

Stanowili udany duet, jednakże 16 lat temu Stjepan i Malena pierwszy raz gościli innego bociana, który wylądował w gnieździe Maleny. Stjepan nazwał go Klepetan.

Mam trójkę synów, ale od kiedy Klepetan wylądował w gnieździe Maleny, to traktuję go jak swojego czwartego syna – mówi Stjepan.

Od tamtej pory Klepetan i Malena tworzą rodzinę, a na świat przyszło do tej pory 59 piskląt dzięki ich miłości. Cały kraj co roku obserwuje powrót Klepetana do swojej ukochanej, jednakże każda taka podróż z Południowej Afryki jest bardzo dla niego niebezpieczna.

Każdego roku, około 2 miliony ptaków zostaje ustrzelonych na tej trasie. Myśl, że może nie wrócić, ogromnie mnie przeraża – szczerze wyznaje Stjepan, ale ma nadzieję, że ta historia zmieni podejście myśliwych.

Ta historia pokazuje, że prawdziwa miłość nie zna granic i kilometrów.